so 16.1.2010 | Michal Luňák

Starší dorost si z vynikajícího utkání odnesl jeden bod

V sobotním odpoledni bylo v ČEZ Stadionu k vidění vynikající utkání extraligy staršího dorostu. Domácí hokejisté HC VCES v něm přivítali vedoucí celek skupiny ze Vsetína a byl to skutečně hokej jako se vším všudy. Svěřenci Miloše Říhy sice prohrávali s kvalitním soupeřem po čtyřiceti minutách 0:1, ale zbraně nesložili. Ve třetí třetině zaúřadoval Zdeněk Čáp, který nejprve nastřelil Jiřího Světlíka a zařídil vyrovnání a o chvíli později sám nechytatelnou bombou poslal Hradec do vedení 2:1. Valaši však v závěru vyrovnali a utkání se muselo prodlužovat. V samotném prodloužení branka nepadla a bonusový bod za výhru v samostatných nájezdech si připsal Vsetín, kterému jej ve čtvrté sérii zařídil úspěšnou exekucí Jan Podešva. Za Hradec dokázal nájezd proměnit pouze Zdeněk Čáp. Východočeši si tak z těžkého utkání připsali jeden bod, ale těšit je může zejména vynikající týmový výkon, který ocenil každý návštěvník sobotního utkání.