po 23.9.2013 | Lukáš Chuchválek, Martin Voltr

Starší dorost v další defenzivní partii prohrál v Boleslavi 0:2

Už týden před koncem září zahájila RAKO extraliga staršího dorostu své odvety a Hradec Králové vyjel na led Mladé Boleslavi. Stejně jako před dvěma dny v Liberci se znovu čekalo na branky až do třetí části. Tentokrát ale přišly pouze dvě v podání hradeckého soupeře, ta druhá navíc do prázdné brány v power-play. Královští lvi ale i tak zůstávají na výborném druhém místě.

Převaha obran a bezbrankový průběh

Úvodní třetina nabídla poměrně kvalitní hokej z oboustranně zabezpečené obrany, podpořené skvělou hrou gólmanů. To ale neznamenalo, že by to byl klasický zanďour. Naopak bylo k vidění mnoho kvalitně provedených útočných akcí. Pěknou příležitost měl například domácí Skořepa, jenž neuspěl po obkroužení branky a zakončení do Petricových betonů.

Hradec si vypracoval mnoho šancí díky třem přesilovým hrám, v nichž zahrozil Bažant dalekonosnými dělovkami, které Růžička spolehlivě kryl svými betony. David Chalupa mohl využít minely v boleslavské obraně, kdyby sám v zápalu boje před brankovištěm mírně nezazmatkoval.

Góly stále nepřicházely

Dalších dvacet minut hry se odehrálo v podobném charakteru jako první třetina, tedy bez branek. Rozdíl byl pouze v tom, že na trestné vysedávali pouze hradečtí hráči. Boleslavské přesilovky byly oproti soupeřovým o chlup nebezpečnější a jedna z nich kolem 31. minuty vedla k nepřehledné situaci, kdy na místo, kde brankář krotil puk, dotíralo několik hráčů a domácí ho málem prošťouchli do sítě.

V mezidobí, když nebyl žádný hráč vyloučen, zkoušeli napadat Královští lvi. Obrana domácích ale fungovala spolehlivě, jak se o tom mohl přesvědčit například Faltýnek, jehož nadějnému brejku vystavili Bruslaři čistou stopku dříve, než stihl ohrozit bránu. Asi největší šanci měl Hradec ve vlastním oslabení, když Tomáš Zahradník zachytil vyhozený kotouč ze třetiny. Ujel až před bránu, kde mohl nahrávat v situaci dvou na jednoho, ale v rozhodující moment ztratil nad pukem kontrolu.

Do listiny se zapsal pouze jeden tým

V posledním dějství už se mohlo zdát, že se za stavu 0:0 bude snad i prodlužovat, ale hráči vyvedli přítomné z omylu. Předzvěstí změny skóre byla Ďuračova spálená šance, kdy neproměnil příležitost dát gól do prázdné brány. Ve 48. minutě se ale už domácí radovali. Ďurač ujel hradecké obraně a jeho pokus dokázal Petric ještě zlikvidovat, ale na dorážku Vojtěcha Sedmíka už nestačil – 1:0.

Hradečtí se pokoušeli se stavem zápasu něco udělat, ale Boleslav držela puk na svých holích a mohla ještě navýšit, kdyby se lépe povedla teč Marčekova nahození. Dvě a půl minuty před koncem tak Východočeši při přesilovce zkusili hru bez brankáře. Po chybě ale přepustili puk Skořepovi, jenž nahrál Ivanu Ďuračovi, který brzy po svém návratu z trestné lavice potvrdil vítězství Mladé Boleslavi gólem do prázdné brány – 2:0. Hradec sice nic nevzdával a zkoušel hrát bez brankáře dál, ale do skóre už promluvit nestihl.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
S utkáním jsem spokojený, protože kluci odvedli maximální výkon, co se týče obětavosti a nasazení. Zvládli jsme zápas dobře takticky a chybovali jsme minimálně. I přes oslabení, která nás hlavně v první třetině brzdila, jsme díky trpělivosti dokázali dát dva góly ve třetí třetině. Možná se při tom štěstí přiklonilo na naši stranu.

Miroslav Vybíral (Královští lvi Hradec Králové):
První třetina byla víceméně vyrovnaná, měli jsme v ní pár stoprocentních šancí, které jsme ale, jak je naším zvykem, nezužitkovali. Měli jsme přesilovky, ale naše koncovka byla prostě jalová. Druhá část byla hodně ovlivněna našimi vyloučeními, zaviněnými nedisciplinovaností. Zase jsme dvakrát vyhodili puk na tribunu, a to se nemůže stávat. Provází nás to ale už od přípravných zápasů a kdybychom s touto jistotou, s jakou házíme puky na tribunu, raději zakončovali do branky, byli bychom jinde. Nicméně hráči bojovali a na konci jsme měli výborně sehranou power-play. Jenže místo toho, abychom z jedničky vystřelili do prázdné branky, tak počkáme, zamícháme si, a to nás stojí body. Soupeř byl velmi kvalitní a dá se říct, že byl lepší, ale kdybychom si poradili se šancemi, dal by se porazit i silný protivník.