Zápasy mládeže
pá 2.11.2012 | Martin Doležal, Lukáš Souček

Starší dorost v dramatickém závěru s Budějovicemi urval tři body

Zápasové menu

Starší dorostenci v posledním utkání před reprezentační pauzou přivítali na domácím kluzišti aktuálně čtvrtý tým skupiny Střed - České Budějovice. Hradečtí mladíci se dokázali dostat do dvoubrankového náskoku, ale i tak po většinu času čelili náporu hostujícího celku. V 58. minutě Budějovičtí svůj tlak proměnili ve vyrovnávací branku a zápas pomalu směroval do prodloužení. Přesně 90 vteřin před závěrečnou sirénou ale rozhodl o zisku třech bodů pro domácí přesnou střelou z mezikruží Josef Wolf. Jihočeši se tak domů vrací s prázdnou, Hradec se posunul o něco blíže k vysněné čtvrté postupové příčce.

Domácím se úvod utkání vydařil lépe

Začátek utkání nenabídl příliš atraktivní hokej. Oba týmy se trápily s rozehrávkou. První vážnější šance přišla až v sedmé minutě. Hradečtí se dostali do přečíslení, ale na připraveného Sovu nedokázali vyzrát.

Domácí byli přeci jen mírněji aktivnějším týmem a ze druhé velké příležitosti se jim podařilo skórovat. V desáté minutě zužitkovali přesilovku nejlepším možným způsobem, když to Lukáš Bezděk zkusil od modré a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Hradecká obrana fungovala na výbornou a Veselý tak nemusel téměř vůbec zasahovat.

To Budějovičtí se trápili. Špatným přechodem do útočného pásma jen nabíjeli na nebezpečné útoky domácích, naštěstí pro ně byl Sova vždy pozorný.

První vážnější situace před hradeckou brankou se odehrála až ke konci první části. Českobudějovičtí využili špatné rozehrávky domácích, avšak při vlastním oslabení nedokázali svou šanci proměnit v kýženou branku. Ve zbylé části si Východočeši jednobrankový náskok pohlídali a do kabin tak odcházeli spokojenější.

Hosté se zvedli a převzali iniciativu

Úvod druhé části byl značně odlišný. Již v první minutě mohlo být vyrovnáno. Smejkal byl zcela osamocený před Veselým, ale nedokázal puk propasírovat za jeho záda. Nutno dodat, že České Budějovice zlepšily svojí hru a domácí tím byli poměrně zaskočeni.

Celky si vyměnily role z první třetiny. Zatímco hostující celek se dral před bránu, Hradečtí se hlavně bránili a do útoku se dostávali jen zřídka. Nemohoucnost v koncovce mohl potrestat domácí Šeda, který využil špatné rozehrávky hostů. Ten zcela sám ujížděl na Sovu, jenže svojí kličkou jej nepřekonal.

Paradoxně to ale byli Východočeši, kteří dokázali znovu skórovat. Ve 34. minutě se dokázal při vlastním oslabení prosadit po souhře s Radkem Pilařem Daniel Voženílek, který svou střelou pod víko nedal Sovovi šanci – 2:0.

O pár vteřin později zabrali i hosté a ještě v téže přesilovce dokázali snížit. Josef Žáček se nejlépe zorientoval v závaru před brankou a dokázal dostat puk za brankovou čáru – 2:1. Oba týmy předváděly skvělý hokej. Nahoru, dolů a brankaři tak měli na obou stranách hodně práce. Ve zbylé části hry ovšem žádný gól nepadl.

Infarktový závěr přinesl radost Hradeckým

Do třetí periody vstupovali hosté s cílem vyrovnat. Hnali se do útoku a ze všech možných pozic se snažili prostřelit Veselého. Domácí vyčkávali na nepozornost v rozehrávce hostujícího celku.

Ve 44. minutě mohl Šeps svému týmu vrátit náskok o dvě branky, ale tváří v tvář svou kličkou Sovu nedokázal překonat.

Při další akci stálo štěstí na straně Mountfieldu. Voženílek se propasíroval přes dva obránce, ale nastřelil tyč, puk se pak málem odrazil do brány, ale naštěstí pro České Budějovice skončil mimo.

Hosté mohli o chvíli později vyrovnat, když Veselému vypadl kotouč z lapačky. Hostující Vácha byl u kotouče jako první, ale za brankovou čáru už ho nasměrovat nedokázal.

V následných pasážích utkání poměrně ztratilo tempo. V 58. minutě ovšem hosté dokázali vytěžit vyrovnávací branku. David Ruda to zkusil z pravého kruhu a jeho střela skončila po teči domácího obránce v brance – 2:2.

Když už to vypadalo, že utkání spěje do prodloužení, dokázali Hradečtí fantastickým závěrem znovu strhnout vedení na svou stranu. Daniel Voženílek vybojoval kotouč za brankou a předložil ho Josefu Wolfovi, který střelou bez přípravy k tyčce rozradostnil Východočechy potřetí – 3:2. Šokovaní hosté nedokázali již s výsledkem nic udělat a tak tři body zůstaly v Hradci Králové.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Bezděk 1 0 1 2 0
Tomáš Drašnar 0 0 0 1 0
David Gančarčík 0 0 0 0 0
Štěpán Havránek 0 0 0 0 2
Drahoš Jebavý 0 0 0 0 0
Marek Malinský 0 1 1 1 0
Martin Matějček 0 0 0 1 12
Michael Novák 0 0 0 0 0
Ondřej Novotný 0 0 0 2 0
Radek Pilař 0 1 1 2 0
Jan Skála 0 0 0 1 0
Vlastimil Šeda 0 1 1 1 0
Daniel Šeps 0 0 0 0 0
David Voříšek 0 0 0 0 0
Daniel Voženílek 1 1 2 2 2
Josef Wolf 1 0 1 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
František Veselý 60 0 2 30 93,75 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Chtěli jsme dnes Budějovice porazit, jelikož u nich doma nás postihla nešťastná porážka 3:2. Pilně jsme se celý týden na tento zápas připravovali, hlavně co se obrany týče. Pilovaly se převážně herní situace jeden na jednoho. Dnes jsme byli v závěru šťastnější my, když jsme rozhodli gólem na 3:2. Hráčům patří velké díky za bojovný výkon a disciplínu.