so 26.9.2009 | Lukáš Souček

Starší dorost vítěznou sérii Pardubic nepřerušil

Starší dorostenci přivítali v pátek na domácím ledě dlouhodobého pardubického rivala. Tradiční východočeské derby přineslo pohledný hokej z obou stran. Z vítězství se nakonec radovaly Pardubice, které ve třinácté minutě vedly už o dvě branky. Domácím nebylo nic platné, že během první třetiny svého soupeře výrazně přestříleli. Ještě do přestávky zařídil kontaktní branku Aleš Půlpán. To ale bylo z hradecké produktivity v pátek vše. Neuvěřitelných 40 střel stačilo na pouhý jeden gól. Pardubice v závěru druhé třetiny zvýšily na 3:1 a dvoubrankový náskok už udržely do konce zápasu. Prodloužily tak svoji vítěznou sérii, která trvá již od začátku soutěže.

Na první branku zápasu se příliš dlouho čekat nemuselo. Hned jedna z prvních akcí hostů totiž skončila gólem v hradecké síti. Střelu Procházky ještě Michal Mahdal stačil vyrazit, ale Daniel Vachutka už s dorážkou do prázdné brány problém neměl. Ve 13. minutě Pardubičtí vedli už o dvě branky. Přesnou střelou zvyšoval náskok hostujícího celku Jaroslav Moučka. Hradečtí s odpovědí na druhou branku dlouho nečekali. Zdeněk Čáp vyslal do brejku Aleše Půlpána, který po kličce do forhendu jen zasunul kotouč za brankovou čáru. Hradec Králové měl v první třetině více ze hry, svého soupeře značně přestřílel, ale po neproměněné tutovce Milana Valáška odcházel do kabiny za stavu 1:2.

Ve druhém dějství už se obraz hry otočil. Pardubičtí převzali nad utkáním kontrolu a nepouštěli už hradecké útočníky do žádných větších šancí. Jedinou dobrou příležitost pro skórování spálil ve 26. minutě Aleš Půlpán, když uháněl na Štrofa sám, ale tentokrát neuspěl. Pardubice jakoby si schovaly třetí úder na nejlepší možnou chvíli. Ve 39. minutě se gólem do šatny preznetoval David Březina, když doklepl kotouč z brankoviště za brankovou čáru.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky mohl být hradeckým střelcem znovu Aleš Půlpán, ale přihrávku Jiřího Světlíka v kontaktní gól proměnit nedokázal. Ve 49. minutě se do brejku dostal Milan Valášek. Situaci mu značně stěžoval bek, se kterým byl v kontaktu, přesto dokázal zakončit kličkou do bekhendu. Štrof si ovšem situaci pohlídal a dramatický závěr nepřipustil. O několik okamžiků později Hradec dokonce hrál přesilovku pět na tři, ale bez úspěchu. Pardubice si dobře rozehraný zápas pohlídaly a odvezly si z hradeckého ledu tři body.