so 6.12.2014 | Vojtěch Drbohlav, Lukáš Štěrovský

Starší dorost zvládl i poslední utkání v základní skupině

S jistotou postupu v zádech mohli k sobotnímu utkání v Mladé Boleslavi nastoupit starší dorostenci Královských lvů. Stejně jako v klíčovém zápase s Jihlavou, i proti Středočechům museli svěřenci trenéra Slabého otáčet nepříznivý stav. Obrat jim sice vyšel, nicméně Boleslav deset minut před koncem skóre srovnala. Avšak díky střele Štěpána Havránka, který rozhodl prodloužení již po 28 vteřinách, putují dva body do Hradce, který nakonec obsadil ve skupině Střed dokonce třetí místo.

První část nabídla marné čekání na branku

Úvod zápasu nenabídl příliš výrazných šancí ani na jedné straně. Až v 10. minutě se do úniku dostal Kroni Musliu, jenže v rozhodující okamžik minul branku. Hosté si však dobře hlídali své obranné pásmo. Boleslavští tedy neuspěli ani pokusem Planého, jenž se dostal až k Vomáčkovi, jenže neměl komu nahrát. Na druhé straně zkusil štěstí Malík, jenže i jej si domácí brankář pohlídal, to stejné platilo i o Filipu Luštincovi. První třetina tedy žádný gól nenabídla.

Rychlý úder domácích zvládl Hradec zkorigovat

Na začátku druhé periody se už prosadili domácí, kteří měli k dispozici početní výhodu. Bruslaři si vytvořili slušný tlak, ze kterého se zaskvěl kapitán Boleslavských Jan Prokop, který nedal Vomáčkovi šanci – 1:0.

Další příležitost měl Jakub Planý – ten si najel ke gólmanovi, kterého sice nepřekonal, poté ale následoval závar v brankovišti. Ani ten však hráči z města automobilů nevyužili. Na druhé straně se mohli prosadit Královští lvi. Matoušovu střelu však Růžička vyrazil. Následně neuspěl ani Moník, na kterého vytasil boleslavský brankář svou lapačku.

Hosté byli i nadále aktivní. Do úniku se dostal František Hnik, jenž byl dle názoru sudího Horinka faulován. Z přesilové hry dokázali Lvi vyrovnat. Ze závaru u branky Bruslařského klubu se prosadil Štěpán Havránek. V závěru periody si Boleslavští vytvořili ještě pár dobrých šancí v útočném pásmu, ale Prokop nedokázal dotlačit kotouč za Vomáčkova záda.

Ke třem bodům chybělo Lvům deset minut

Na začátku třetí třetiny mohl vstřelit gól Patrik Rypar, který byl připravený a nikým nehlídaný před brankou Tomáše Vomáčky. Boleslavskému útočníkovi však nikdo nenahrál. Následně vstřelili gól opět Královští lvi. Po chybě mladoboleslavského obránce v pásmu se prosadil Jakub Exner – 1:2.

Bruslaři se ale zmohli na vyrovnání. O sedm minut později Kroni Musliu ujel hostům, vymíchal si brankáře a zakončil do prázdné branky Hradce Králové. Následně byl u hostující svatyně připraven Ivan Ďurač, jemuž chyběl kousek ke vstřelení gólu. V závěru třetiny měli sice Hradečtí místy až drtivý tlak, ten se však podařilo domácím ustát.

Prodloužení po necelé půl minutě ukončil Štěpán Havránek

Jelikož skončil duel po šedesáti minutách nerozhodně, šel zápas do prodloužení. V tom však hosté velmi rychle rozhodli. Bonusový bod přiřkl Hradeckým Štěpán Havránek, jehož si domácí neohlídali. Jeho střela propadla až do branky. Tímto zápasem tedy skončila pro obě mužstva základní část RAKO extraligy staršího dorostu. Hradec se může těšit na boje o play-off, když obsadil třetí místo, dva body před rivalem z Pardubic.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Hradec je velmi silné mužstvo, které včera postoupilo do nadstavbové části. My budeme naopak bojovat o záchranu. Hosté hráli uvolněně a bez stresu. Soustředili jsme se na to, abychom inkasovali co nejméně gólů a abychom urvali alespoň jeden bod, protože musíme sbírat bod po bodu. V bojích o záhranu se budeme snažit hrát disciplinovaně a zezadu, protože zápasy na Moravě nebudou v žádném případě jednoduché. Kluci, co jindy hrají za juniorku, a kteří za nás nastoupili, pro nás byli velkou posilou. Pokud to jen půjde, budeme chtít, aby nám tito hráči pomáhali, a my jsme se vyhnuli sestupu.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Utkání hodnotím dobře, protože Boleslav proti nám nastoupila v nejsilnější sestavě, co má. My jsme naopak postrádali dva hráče. To ale určitě není výmluva. Jsem rád, že to naši kluci takhle zvládli. Do zápasu naskočili hráči, kteří dlouho nehráli a i gólman z mladšího dorostu, který zachytal velmi dobře. O tom posledním faulu, kdy byl Honza Růžička vyjetý z branky, si myslím, že nebylo moc za co vylučovat. To, že upadl bylo normálně součástí hry, a faul to podle mého názoru nebyl. Jinak tam samozřejmě fauly byly na obou stranách, to se někdy stává.