Zápasy mládeže
po 13.11.2017 | Radek Staněk

Starší dorost zvládl přetahovanou, v derby zdolal Pardubice 5:3

Již čtvrté derby proti Pardubicím sehráli starší dorostenci a potřetí dokázali nad svým rivalem zvítězit. Lví podíl na hradecké výhře měl především Petr Poppel, který zaznamenal hattrick a bodově se podepsal pod všemi góly Mountfieldu. Čtyři asistence si pak připsal Vojtěch Síla. Utkání nechyběly strkanice, obraty ve skóre a nakonec ani bitka. Navzdory všem těmto aspektům zůstávají tři body pod Bílou věží.

Pardubice dvakrát zachytily hradecký nástup

Derby mezi Mountfieldem a Dynamem přineslo na začátku urputný hokej, kdy několik potyček nahrazovalo střelecké pokusy. Věci se však brzy začaly měnit. Tvrdou práci Vojtěcha Síly před pardubickým brankovištěm zúročil v 9. minutě Petr Poppel, který doklepl kotouč do prázdné branky – 1:0. Tento gól uvolnit stavidla a Pardubice krátce po své přesilovce srovnaly. Petr Antoníček si najel mezi kruhy a přesnou ranou vyrovnal.

Utkání pokračovalo ve svižném tempu, šance pardubického forvarda Rohlíka ale brankou neskončila, a tak přišel trest. V přesilové hře domácích si na levý kruh najel Martin Pěnčík a jeho prudká střela z 18. minuty skončila až ve Vlkově brance – 2:1. Ovšem i v tomto případě Dynamo srovnalo, tentokrát přišla jeho odpověď již za půl minuty. Ondřej Tobiáš zůstal sám před Dvořákem a svou šanci s přehledem využil – 2:2. První třetina tak skončila nerozhodným výsledkem.

Poppelovy góly poslaly Hradec do vedení

Také druhá třetina se zpočátku nesla v podobném duchu jako ta úvodní. První výraznější šanci měl Matěj Síla, Vlkovy betony však odmítly hradecké vedení. Ani další příležitosti se s úspěchem nesetkaly, čekání na gól skončilo v 36. minutě. Pardubický Chára našel nahrávkou z levé strany Martina Kostku, jehož střela příklepem poslala hosty poprvé do vedení.

To však mělo jepičí život, za necelou půlminutku posunul Vojtěch Síla po vyhraném vhazování kotouč na Petr Poppela, který nekompromisní bombou vymetl pavučinky ve Vlkově svatyni – 3:3. Tentokrát se však do kabin za vyrovnaného stavu nešlo. Ve 39. minutě se Mountfield ujal vedení, Petr Poppel přizemní ranou dovršil svůj hattrick, již třetí v probíhající sezóně – 4:3.

Hradec pátou brankou potvrdil své vítězství

Třetí třetina nabídla Hradeckým hned v úvodu přesilovou hru. Tu sice domácí nezužitkovali, ovšem hned v následném závaru před hostující brankou se nejlépe zorientoval Tadeáš Pinkas a zvýraznil náskok Mountfieldu – 5:3. Korigovat skóre mohl Bucek, Dvořák ho ale vychytal a z následného protiútoku vyzkoušel Vlkovu vyrážečku Hrabčák.

Vstup do poslední desetiminutovky okořenila bitka hradeckého Matěje Síly s pardubickým Tomášem Zemanem, ke které došlo po jednom z mnoha závarů v brankovišti hostů. Hradec si poté hlídal vedení, Poppel dokonce pošilhával po čtvrtém gólu, ten již mu ale nebyl dopřán. Na konečném výsledku nic nezměnila ani závěrečná přesilovka Dynama a Hradec si tak tímto vítězstvím upevnil druhou pozici ve skupině C.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Samuel Hrabčák 0 0 0 -2 2
Tadeáš Jakubec 0 0 0 -3 0
Tomáš Janoušek 0 0 0 -1 0
Maxmilián Komma 0 0 0 0 0
Petr Kuboš 0 0 0 -1 0
Jakub Kynčl 0 0 0 -1 0
Martin Pěnčík 1 1 2 3 2
Tadeáš Pinkas 1 2 3 4 0
Petr Poppel 3 2 5 4 0
František Řehák 0 0 0 -1 0
Vojtěch Síla 0 4 4 4 0
Matěj Síla 0 0 0 -1 4
Kryštof Šánek 0 0 0 -1 0
Dominik Šedivý 0 0 0 -2 0
David Voňka 0 1 1 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 60 29 3 26 89,66 0 2

Ohlasy k utkání

Libor Pivko (Mountfield HK):
Panuje velká spokojenost, získali jsme tři body. Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Nás hlavně těší třetí třetina, kdy jsme si pohlídali výsledek. S Pardubicemi hrajeme vyrovnaná utkání, ale tentokrát jsme závěr odehráli přesně podle našich představ, jak by to mělo být.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice):
Vyrovnané utkání. Chvíli vedli domácí, chvíli my, vypadalo to docela dobře. Bohužel my nezvládáme zůstat soustředění šedesát minut a předvádět po celou dobu stejnou hru. Aby každý jednotlivec odevzdal něco pro tým. Bohužel se nám to nedaří a takové velké zápasy jako s Hradcem pak nezvládáme.

Fotogalerie