pá 12.10.2012 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci konečně bodovali naplno, porazili Brod 4:2

Starší dorostenci měli před sebou v pátek nelehký úkol. Po sérii porážek potřebovali bodovat na domácím ledě s posledním Havlíčkovým Brodem. Utkání se rozhodovalo na přelomu druhé a třetí třetiny. Drahoš Jebavý nejprve poslal těsně před druhou sirénou Hradec do vedení a Martin Matějček na začátku poslední dvacetiminutovky uklidnil své spoluhráče brankou na 4:2. Ve zbylém průběhu utkání se skóre neměnilo, a Hradec tak po delší odmlce mohl slavit tříbodové vítězství.

Hradec nabyl vedení

Za prvních osm minut hry se hostující Rebelové v podstatě nedostali ke střele. Hradečtí si naopak už v čase 2:05 vypracovali svou první gólovou šanci, kterou také náležitě využili. Lukáš Bezděk vysunul do brejku Daniela Voženílka, který zamíchal s pukem a poslal ho pod horní tyč – 1:0.

Další možnost znamenala pro domácí tým minutová přesilovka pěti proti třem. Ta sice zůstala nevyužita, ale když Hradečtí přestáli své první oslabení, zaslouženě udeřili podruhé. Po pokusu předchozího střelce Voženílka zůstal kotouč v předbrankovém prostoru, kde si ho jako první našel Vlastimil Šeda a Novák se natahoval marně – 2:0.

Východočechům ale radost nevydržela dlouho, hned v další minutě putovali v rozmezí třinácti sekund dva z nich na trestnou lavici. Rebelové si bránící trojici rozpohybovali a na modré čáře dostal puk obránce David Vala, který využil provozu před Müllerovou brankou. Jeho přesná střela k tyčce zajistila Havlíčkovu Brodu snížení na 2:1.

Hradec se se stavem ale nehodlal spokojit. To dokumentovala poslední minuta třetiny, kdy se před Čeňkem Novákem zjevil Michal Musil a po něm i Radek Pilař. Oba však ve výborných šancích neuspěli, byť druhému jmenovanému v tom zabránil faul.

Rozhodovalo se za stavu 2:2

Ve vyrovnaném poměru hráčů vládli ledové ploše domácí, kteří se snažili odčinit první vzájemný zápas. Tehdy drželi převahu v průběhu většiny z šedesáti minut, přesto prohráli. A jakoby je podobný osud chtěl stihnout i ve druhé části odvety.

Hradečtí totiž neproměnili početní výhodu a když se vzápětí hrálo chvíli ve čtyřech na obou stranách, jejich sebevědomí dostalo vážné trhliny. Rozehrávka brankáře Müllera se dostala na modrou čáru k Dušanu Mendlovi, jenž kotouč nastřelil zpět a přesná teč Tomáše Ludvíka se postarala o vyrovnání – 2:2!

Závěr druhé periody ale přispěl velkou měrou ke konečnému rozdělení bodů. Nejprve přinesl další minutu a půl výhody dvou mužů v poli pro Hradec, v níž domácí znovu neuspěli. Nekompromisní trest tak mohl přijít z hokejky Patrika Málka. Jenže! Útočník Rebelů před odkrytou brankou minul piřhrávku a domácí přejeli do rychlého protiútoku, ve kterém dostal Drahoš Jebavý dost prostoru, aby strhnul vedení zpátky na hradeckou stranu. Do konce třetiny chybělo patnáct sekund – 3:2!

Domácí přidali pojistku, to jim stačilo

Důležitost předchozí situace podtrhlo krátce po příchodu z kabin vyloučení na straně Rebelů, kdy už se Královští lvi dočkali své první využité přesilovky. Trvalo to jen šestnáct sekund, než Martin Matějček nahodil puk od modré čáry a ten zaplul přes stínící hráče až do branky – 4:2.

Mladíci z Vysočiny sice měli puk často na hokejkách, ale nebezpečnější byl vepředu Hradec. Jeden z nejaktivnějších hokejistů na ledě, domácí kapitán Radek Pilař, měl hned dvě velké šance. Krátce po gólu přetáhl svou bekhendovou kličku, později v samostaném úniku zakončoval o centimetry mimo.

Rebelové se ale k žádnému náporu nedostali. Důležité a také lehce nervózní utkání tedy zvládli starší dorostenci Hradce Králové, kteří v tabulce odskočili svému soupeři na rozdíl šesti bodů.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Zápas byl z naší strany nervózní, hráli jsme o poslední místo. Rychle jsme vedli 2:0, nicméně na klidu nám to moc nepřidalo, protože soupeř snížil a potom i vyrovnal. Naštěstí jsme v závěru druhé třetiny dali gól na 3:2, což nás trochu uklidnilo. Třetí třetina ale stejně byla taková rozlítaná, nedáme si pořádně kotouč. Je vidět, že kluci chtějí, ale je to těžké. Hrajeme naspodu tabulky a uvidíme, jestli se to bude lepšit. Snad nás výhra nakopne. Vytváříme si spoustu šancí, ale nedokážeme je proměňovat, na čemž musíme zapracovat.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Z pohledu trenérského se dle mého nehrál příliš atraktivní hokej. Bylo znát, že se oba týmy nacházejí v těžké situaci. Nás bohužel trápí nemohoucnost v koncovce. Proto si myslím, že utkání rozhodla naše chyba na konci druhé třetiny, kdy jsme mohli rozhodnout, ale naopak jsme sami inkasovali. Domácí si však zasloužili vyhrát.