pá 9.1.2015 | Martin Voltr

Starší dorostenci mají cenný skalp lídra extraligy z Třince!

Už čtvrtou výhru v řadě slaví hradecký starší dorost. V pátek hostil na svém ledě nejsilnějšího možného soupeře, vedoucí Třinec, ale především díky efektivitě v koncovce si připsal cenný skalp 5:2! Premiérovými dvěma trefami v letošní sezóně řídil vítězství Štěpán Matějček – úvodním gólem vyrovnal skóre chvíli před první sirénou a pak zařídil i branku na 4:2, která soupeře z východu republiky zlomila.

Hosté se jako první ujali vedení

Oba dva soupeři dávali od začátku najevo, že pod Bílou věží bude k vidění kvalitní podívaná. Domácí hokejisty mohly mrzet slepené šance Hofmana se Zahradníkem, které jim vychytal brankář Ocelářů Jan Hlaváč. Naopak jakmile se hosté dostali do první početní výhody, ujali se vedení. Adámkovu prudkou střelu ještě Groh vyrazil, ale na dorážku Miloše Romana už neměl nárok – 0:1.

Hosté chtěli především udržet vedení do přestávky, sami se ale v rozmezí půlminuty dopustili dvou nedovolených zákroků. Velkou příležitost Lvů promarnil Tomáš Zahradník, nicméně aktivita vydržela svěřencům trenéra Jiřího Slabého dál a v čase 19:17 se dočkali odměny. Štěpán Matějček si před prázdnou brankou počíhal na vychytralý pas Jakuba Exnera a zaznamenal vytouženou letošní první trefu – 1:1!

Střelecká převaha soupeře, Hradec střílel góly

Druhá část odstartovala poměrně hekticky, strhout vedení na svou stranu mohly oba týmy. Po pěti minutách se to ovšem povedlo Královským lvům. Souhru jako z učebnice zahájil Matouš, jenž z rohu pásma vybídl Hnika, který se ale neukvapil a jako na zlatém podnose připravil zakončení Tomáši Hofmanovi. Když pak Třinečtí spálil další šance, rozradostnil hradecký stadion potřetí David Malík, těžící z rychlého přečíslení společně se Zahradníkem – 3:1!

Po dvou minutách však bylo na světě snížení, které vytrhlo lví partu z oslav. Kaukič objevil před brankou nehlídaného Kryštofa Stuchlíka, proti němuž byla lapačka Dominika Groha krátká – 3:2. Po druhé dvacetiminutovce musel vedoucí celek extraligy litovat, že tohle byl jeho jediný gól. O drama bylo i tak postaráno.

Dvě pojistky vítězství Lvů

Domácí zpevnili zadní vrátka, krátce po pauze ubránili oslabení. A pak přišla nádherná akce probuzeného střelce, která zápas prakticky rozhodla. Štěpán Matějček vtrhnul do útočného pásmu a v levém kruhu nic nevymýšlel, místo toho natáhl k parádní švihovce, která zaplula přesně do druhého růžku Hlaváčovy svatyně – 4:2!

Oceláři se v koncovce trápili, důrazní Hradečáci jim před Grohem dopřávali míň a míň prostoru. Poslední branku utkání a razítko na triumf Královských lvů obstaral v 55. minutě David Chalupa, jehož vyslal do sóla Martin Hejna a domácí čtyřiadvacítka zakončila neomylným bekhendovým blafákem – 5:2!

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Řekli jsme si, že je to pro nás taková výzva, že bychom chtěli lídra skupiny porazit. Myslím, že až na nějaké drobné chybičky jsme to zvládli. Sice jsme se ve druhé třetině nechali přestřílet, ale dávali jsme góly, což bylo podstatné. Jsem spokojený s přístupem hráčů, i když jich máme málo. Proto jsem rád, že to kluci odmakali a zvládli, a chci jim za to poděkovat.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Začátek se pro nás vyvíjel celkem dobře. Hráli jsme dobrý hokej, byli jsme i o něco aktivnější a nahrával nám vstřelený gól. Změna v utkání ale asi nastala, když jsme udělali zbytečné fauly do tří. Oslabení jsme sice ubránili, ale hned nato jsme dostali gól. Hlavně vstup do druhé třetiny nebyl podle našich představ. Kluci nastoupili laxně, byli jsme málo agresivní v osobních soubojích a co nás hlavně trápí už nějaké dva měsíce, to je zakončení. Nedůraz, špatné postavení na střelbu… Soupeř tohle trestal z brejků a zaslouženě vyhrál.