so 29.9.2012 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci nezvládli třetí třetinu s Jihlavou

Starší dorostenci se opět představili před domácím publikem a opět měli nakročeno k bodovému zisku. Tentokrát přivítali Jihlavu a po dvou třetinách vedli díky brance Michala Musila 1:0. V závěrečném dějství ale domácí polevili a dovolili svému soupeři zápas otočit. I přes téměř dvouminutovou power-play v samotném závěru se Královští lvi neprosadili a do druhé čtvrtiny skupiny Střed tak vstoupili prohrou 1:2.

První třetina bez branek

V podstatě celých deset minut od začátku hry vládli ledu hokejisté Jihlavy. To i přesto, že největší šanci měl hned ve druhé minutě osamocený Hradečák Josef Wolf, který však na Davida Vacka nevyzrál bekhendovým blafákem. Aktivnější Dukle nepomohly dvě přesilové hry, všechny její šance hasil jistý František Veselý.

Vzápětí přišly naopak dvě početní výhody pro domácí. Ti si ale v jedné z nich nechali ujet Jana Mandáta, jehož rychlé zakončení musel znovu vytěsnit Veselý. Pozvolna se však Východočeši přece jen dostali do sedla a několikrát svého soupeře nebezpečně zatlačili. Nejvíce to reprezentoval útočný výpad Josefa Wolfa s Danielem Šepsem, po němž si musel David Vacek hodně oddechnout. V prvním dějství se žádný z týmů branky nedočkal.

Hradec si vedení zasloužil

Po příchodu na led přestáli Hradečtí zbytek svého oslabení a ve 24. minutě šli sami do výhody, která jim přinesla vedení. Lukáš Bezděk ještě křižnou přihrávku nedostal do branky, zato Michal Musil už odražený kotouč dopravil na místo určení – 1:0.

Podobně jako o den dříve proti Liberci, i tentokrát využili druhou třetinu k vlastní převaze domácí. Vzadu je ale musel několikrát podržet František Veselý, který naopak v předchozím zápase jen seděl na střídačce.

Hradecký pohyb dělal soupeři často problémy, a tak do druhé sirény přišly ještě tři nedovolené zákroky Dukly. V přesilovkách si největší šance vypracoval Radek Pilař, který však ztroskotal na tom, že proti němu v bráně stál pravák David Vacek. Ten zastavil i v závěru třetiny střelu Michala Musila, jenž ze složité pozice netrefil zívající klec.

Obranné chyby znovu srazily domácí do kolen

S nástupem třetí třetiny se ale začala hradecká defenzíva rozestupovat, což hosté velmi brzo potrestali. Po třech minutách se v neurovnané pasáži utrhli do přečíslení Jan Mandát s Lukášem Andělem, který byl po kapitánově pasu před Veselým sám a oklamal ho forhendovou kličkou. Vedení Východočechů tak bylo rázem minulostí – 1:1.

Inkasovaný gól domácí nesrazil, naopak měli největší šanci strhnout stav zpět na svou stranu. Jenže Daniel Voženílek po výjezdu z rohu ztroskotal na Vackově betonu. V začínající 51. minutě tak přišel trest. Hradecký bek zlomil v útočném pásmu hokejku, což Duklu pustilo do dalšího brejku a Jiří Severa tentokrát nasadil Veselému nechytatelný bekhendový blafák – 1:2.

Dokonaný obrat už se silami na ledě zamával, hokejisté Jihlavy byli při chuti. Ve hře čtyři na čtyři nevyužili obrovské šance Jan Mandát s Jiřím Bambulou, chvíli poté trefilo nahození jednoho z obránců tyčku. Hradečtí se do hry vrátili až v posledních dvou minutách, kdy zkusili power-play.

V klíčovém momentu však David Vacek doslova přeletěl své brankoviště, aby zastavil zakončení Drahoše Jebavého. Dukla vypjatý závěr přežila a ani ji nemuselo mrzet, že dvě její vyhození přes celé hřiště trefila pouze konstrukci prádzné branky.

Lukáš Bezděk 0 1 1 -2 0