so 12.3.2011 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

Starší dorostenci otočili derby s Pardubicemi ve třetí třetině

Úvod východočeského derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi patřil hostům, kteří ze všech pozic ostřelovali brankáře Pavelku. Domácí nakonec úvodnímu tlaku soupeře nepodlehli a dokonce šli po brance Filipa Ropického do vedení. Ve druhé třetině Pardubice otočily skóre zápasu ve svůj prospěch. Do závěrečné dvacetiminutovky sesbírali hradečtí hokejisté poslední zbytky sil a pevnou vůlí a s dávkou potřebného štěstí dotáhli zápas do vítězného konce. Po brankách Matúše Kováče a Lukáše Pravdy Hradec doma zvítězil 3:2.

Skóre zápasu otevřel Hradec

Hned od úvodu utkání se musel Pavelka v bráně pořádně otáčet. Z mezikruží na něj vyslal střelu Poulíček, ale domácí gólman byl na svém místě. Pardubičtí byli aktivnější a jejich akce brzdila hradecká obrana jen za cenu faulu, kdy bylo nařízeno trestné střílení, které pardubický kapitán Chmelař neproměnil. Až v desáté minutě utkání si vážnější šanci vypracovali i domácí. Procházka střílel na hostujícího gólmana, ten jeho střelu vykopl betonem a po něm neuspěl ani Nedvídek, jehož vychytal Bernart. Poté Nedvídek přesně nahrál Procházkovi, ten mířil do poloodkryté brány, ale Rudolf Bernart se blýskl vynikajícím zákrokem a jeho střelu zneškodnil. Při hradecké přesilovce Ondřej Vlček našel Filipa Ropického, který bekhendovou střelou nekompromisně překonal Bernarta a otevřel skóre utkání. Po úvodní třetině byl stav 1:0.

Pardubičtí otočili vývoj zápasu

Po faulu brankáře Pavelky se museli Hradečtí bránit a toho dokonale využil Adam Chmelař, který vystřelil z první a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Pardubice pokračovali ve vysokém tempu, pěknou ranou se prezentoval Petira, jehož střelu na poslední chvíli vyrazil hradecký gólman betonem. Následně mohl vedení na svou stranu strhnout Patrik Moučka, když už mířil do zcela odkryté branky, ale Petr Pilař na poslední chvíli vložil do jeho střely hůl a zabránil gólu. O pár minut později už se ale Pardubičtí nemýlili, Starý vyslal nahrávku na Patrika Poulíčka, který prudkou střelou strhl vedení na svou stranu.

Domácí strhli vedení zpět na svou stranu

Domácí veděli, že ve třetí třetině musí s Pardubicemi srovnat krok a již po dvou minutách hry se mohli radovat. Na modré se do kotouče opřel Matúš Kováč, puk po nešťastné teči pardubického obránce změnil směr a skončil až za zády Rudolfa Bernarta. V další akci Šeps přihrával Ropickému, ten z bezprostřední blízkosti vypálil, ale pardubický gólman perfektním zákrokem zhatil jeho šanci. Poté na druhou stranu ujížděl Martin Havel, ale jeho přihrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů. V padesáté sedmé minutě znovu strhl vedení na svou stranu Lukáš Pravda, který z dorážky překonal hostujícího gólmana. Minutu před závěrečnou sirénou ještě Pardubičtí zkusili hru bez brankáře, ale stav se již neměnil a utkání tak skončilo 3:2.