so 7.9.2013 | Petr Košatka, Martin Voltr

Starší dorostenci otočili duel v Písku a mají druhé vítězství

První víkend se hradeckým starším dorostencům vydařil parádně! Svěřenci trenérů Miroslava Vybírala a Aleše Půlpána se po výhře nad Mladou Boleslaví vydali na led Písku, kde v první třetině inkasovali dva nepříjemné slepené góly. Po návratu se šaten ale rychle vyrovnali a ve 49. minutě se obránce Adam Čech vítěznou brankou postaral o to, že tři body znovu putují na hradecké konto!

Krátká pasáž přinesla radost domácím

Hráči Hradce Králové přijeli na jih Čech nabuzeni výhrou z pátečního utkání a herní pohodu z úvodního klání si přenesli také do začátku druhého klání týdne. Zkraje byli nebezpečnější, především pak díky téměř minutové dvojnásobné početní výhodě. Velkou příležitost ke skórování promarnil Havránek, kterému předložil puk zpoza brány Miškář. Osamocený hostující bek prostor před brankou soupeře nevyužil a kotouč z jeho hole mířil pouze mimo klec.

Písek těžké chvíle přečkal, hlavně díky dobře chytajícímu Petříkovi, a v 15. minutě se Jihočeši následně dostali do vedení. Horák vyslal do průniku Jana Marcilise, který forhendem nasměroval puk do pravého horního růžku Veselého branky – 1:0. Domácí po úvodní brance přidali na aktivitě a odměnou jim byl druhý střelený gól v utkání. Autor první branky Marcilis křížně přihrával na Jiřího Duchoně, který trefil skulinu mezi Veselého betony a navýšil náskok domácích na dvoubrankový – 2:0.

Hradečtí bojovníci ztrátu vynulovali

Podobně jako v první části, také začátek druhého dějství se vydařil hradeckému týmu, který brzy dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Lvy nastartovala zkrácená přesilová hra, díky které si vytvořili patřičný tlak před domácím Petříkem, který trval také po návratu pátého domácího hráče do hry a nakonec skončil prvním hradeckým gólem. V závaru před brankou jihočeského týmu uplatnil důraz Marek Malinský a ležící Petřík mu v jeho plánech zabránit nedokázal – 2:1.

Na konci 27. minuty byl následně náskok domácích definitivně smazán. Zmatku v písecké obraně využil osamocený Hronek, který celou akci ještě vylepšil pro Davida Gančarčíka, jenž z mezikruží zamířil po ledě do odkryté části Petříkovy branky – 2:2. V dalším průběhu druhé části měli Hradečtí herně navrch. Dvakrát u levé tyčky neúspěšně zakončoval Zahradník a stejný hráč následně připravil dobrou střeleckou pozici také pro Hofmana, pozorný Petřík ale Královské lvy do vedení nepustil.

Jediný gólový moment rozhodl

Do závěrečného dějství se vstupovalo za nerozhodného stavu a oba týmy pozorně bránily předbrankový prostor. Šancí navrátit vedení na vlastní stranu dostali hokejisté Písku ve 46. minutě, kdy na trestnou lavici putovali hned dva hráči hostů. Jihočeši soupeře zatlačili před jeho bránu, brankově prosadit se však ani při dlouhotrvající početní výhodě nedokázali.

Nakonec to byli Královští lvi, kterým se podařilo přidat rozdílovou trefu. Hradecké přiblížil k vítězství ve 48. minutě Adam Čech, jehož povedená dělovka od modré čáry se ujala a dokonala obrat Východočechů v utkání – 2:3. V dalším průběhu hry se před píseckým brankářem odehrálo několik dalších slibně vypadajících akcí, které mohly vést k definitivnímu rozhodnutí, domácí tým však držel v naději dobře chytající Petřík.

Čas na dorovnání se však domácím rychle krátil a v závěrečné fázi základní hrací doby nezbývalo domácí lavičce nic jiného než zkusit hru v šesti bez brankáře. V posledních vteřinách hry nebezpečně pálil od modré Radoš, Veselý však jeho tvrdý pokus udržel před brankovou čarou. Hráči Hradce Králové tak v Písku otočili nepříznivý vývoj a další utkání je čeká hned v pondělí, kdy doma od 18 hodin přivítají Jihlavu.

Roman Heindl (IHC Písek):
Bohužel nejsme z jistých důvodů zcela kompletní a na výkonu mužstva se to projevilo. Trápí nás koncovka a stejně tak chyby v obraně. Na týmu je znát nepohoda.

Miroslav Vybíral (Královští lvi Hradec Králové):
Opět jsme upozorňovali hráče, že je důležitý nástup do utkání, a myslím, že se nám znovu celkem vydařil. V prvních sedmi minutách jsme hráli velmi dobře, ale poté se nám nepodařilo využít dvojnásobnou přesilovou hru, což nás srazilo a hráči přestali plnit to, co jsme si před utkáním řekli. Následně přišly dva obdržené góly. Hlavní snahou v první přestávce bylo hráče opět nabudit, vyříkat si chyby, ze kterých branky soupeře pramenily. Bojovností a disciplínou se nám podařilo srovnat a ubránit nepříjemně dlouho trvající oslabení 3 na 5 ve třetí třetině. Následně jsme se dostali do vedení a závěr dobře zvládli. Předem nám bylo jasné, že nás v Písku nečeká nic jednoduchého, ale jeli jsme si pro tři body, které se podařilo vybojovat.