so 28.1.2012 | David Nekvinda, Lukáš Souček

Starší dorostenci otočili zápas s Kometou a domů vezou tři body

Starší dorostenci po sérii třech vysokých proher opět poznali chuť vítězství. Na ledě Komety Brno sice po první třetině prohrávali 1:0, ale výsledek zápasu dokázali otočit třemi góly ve druhém dějství. Slibný náskok už si svěřenci Pavla Táborského vzít nenechali. V závěrečné části zápasu hradečtí mladíci ještě dvě branky přidali a v konečném zúčtování zvítězili na ledě soupeře 5:2.

Úvodní desetiminutovka duelu Komety s Hradcem Králové nepřinesla zrovna oslnivý divácký zážitek. Oba týmy hrály pozorně dozadu, dopředu jim kombinace vázla. Chvílemi byli o kousek lepší domácí, chvílemi hosté. Věci se daly do pohybu ve dvanácté minutě, kdy měly oba celky šanci při úniku dva na jednoho. Skóre se však neměnilo ani v jednom případě.

Poprvé tak mohl hlasatel oznámit střelce branky až v minuté sedmnácté. Kometa hrála přesilovku, ve které nevyužil velkou šanci Kovářů. Pár desítek sekund poté se však ujala střele Jakuba Zbořila zpoza levého kruhu pro vhazování. Šivel pravděpodobně zahlédl puk až za svými zády. Do konce třetiny mohl srovnat Pilař, který si však po pěkné individuální akci neporadil s Klimešem v domácí brance. Prvních dvacet minut zápasu tedy přineslo jedinou branku.

Druhá třetina přinesla nepříliš pohledný hokej. Mohlo za to především velké množství udělených trestů na obou stranách. Po půli druhé třetiny se hrálo šest minut v kuse v nestandardním počtu hráčů na ledě. A tato hra více seděla hostím. Při pasáži, kdy hrál Hradec ve čtyřech proti třem domácím, vyrovnal s kapkou potřebného štěstí Michal Procházka.

Chvíli na to přišla na řadu klasická početní výhoda Hradce. Několik sekund před jejím koncem napřáhl v levém kruhu Daniel Klemenc a rána mu sedla náramně. Síť za Klimešem se opravdu pořádně napnula.

Když už se zdálo, že druhou třetinu stráví Kometa s jednogólovým mankem, přišla branka do šatny, která je pro každý tým nesmírnou ránou do psychiky. Po buly vyhraném Malinským puk doputoval mezi kruhy na hůl Daniela Šepse. Ten si počkal na pohyb Lukáše Klimeše a po forhendové kličce rozhodl, že skóre po dvou třetinách bylo 1:3.

V úvodu třetí periody dostala Kometa šanci na snížení v podobě přesilové hry. Jenomže namísto toho přišlo rozhodnutí o dělbě bodů z řad hostí. Ti totiž přečetli domácí rozehrávku a Lukáš Nedvídek z mezikruží vystřelil. Bekhendový pokus mu sice moc nesedl a ne zrovna závratnou rychlostí se klouzal po ledě, jenomže slabší chvilku si vybral domácí gólman Klimeš.

Na Kometě byla vidět touha po vyrovnání, zároveň se ale dala rozpoznat jistá křeč ve výkonu Brna. Závan naděje zavlál KAJOT ARENOU v 51. minutě. To totiž Pavel Jenyš při oslabení vyhmátl rozehrávku Hradce a v úniku na Šivla ho musel faulem zastavit Souček. Nařízené trestné střílení Jenyš proměnil pomocí střely z několika metrů.

V samotném závěru zápasu si domácí vytvořili solidní tlak, umocněný hrou bez brankáře. Navíc se necelou minutu před koncem nechal vyloučit Klemenc. Kometa však z žádného závaru před Šivelem nevyužila. Naopak pět sekund před koncem pečetil skóre do prázdné branky hradecký kapitán Martin Bartoň. Všechny tři body tedy pomyslně nasedly do autobusu směr Východní Čechy.