so 8.1.2011 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

Starší dorostenci otočili zápas s Třincem

Starší dorostenci si po smolném pátečním utkání s Vítkovicemi dokázali o den později spravit chuť při dalším domácím střetnutí s Třincem. Hosté otevřeli skóre po aktivním nástupu do utkání brankou v deváté minutě. Ještě do přestávky však ve vlastním oslabení vyrovnal Filip Ropický. Rozhodující branku utkání vstřelil v čase 26:11 Roman Konečný. Velkou zásluhu na vítězství měl brankář Jakub Dohnal, který 45 zákroky zastavil velký nápor Ocelářů.

Ze hry měl více hostující tým

Začátek utkání se nesl v poklidném duchu. Do první výraznější akce se dostal hostující Franek v osmé minutě utkání, když před ním byla prázdná branka, ale gólman Jakub Dohnal se stihl včas přesunout a Frankovu šanci zastavil. Třinečtí však pokračovali v napadání a to přineslo ovoce. Nahozením od obránce se puk dostal k Martinovi Vrabelovi, který si položil Dohnala a bekhendem zakončil do branky a otevřel skóre utkání.

Nápor hostů neustával, do akce se znovu dostal Vrabel, tentokrát mu k překonání Dohnala zabránila tyčka domácí branky. Ke konci třetiny si šel na dvě minuty za hákování odpočinout Gabriel, Třinečtí už se dostali do obranného pásma domácích, „zneškodnili“ Dohnala, který už ležel na ledě, ale hosté nedokázali trefit prázdnou branku a tak se do útoku vydali domácí. Ve vlastním oslabení se puku zmocnil Filip Ropický, zavezl kotouč až před brankáře Němce a přesnou ranou do jeho svatyně srovnal skóre a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Neuznaný gól Třince, obrat skóre

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hráči domácího týmu, Kastner s Havlenou se v akci dva na jednoho hnali na hostujícího gólmana, který se ale blýskl výborným zákrokem a podržel svůj tým. Když Třinecký Adam Kofroň tvrdě narazil na hrazení domácího Červeného, dostal trest do konce utkání a domácí tak měli možnost pětiminutové přesilovky. Jenže hosté dobře bránili a dokonce ohrozili Dohnalovu branku, když se do protiútoku dostali Samek s Vrabelem a chybělo pár centimetrů, aby skórovali ve vlastním oslabení. Hradečtí se rozestavěli v třineckém obranném pásmu, Havlena na modré nahrál Romanovi Konečnému a ten propálil vše před ním a poslal domácí tým do vedení.

Třinečtí měli posléze opět několik šancí. Nejprve vstřelili branku, kterou rozhodčí neuznal pro přihrávku rukou, poté Ohera donutil Dohnala zasáhnout, ani jedna z šancí však brankou neskončila. Naopak na druhé straně Lukáš Nedvídek měl před sebou odkrytou Němcovu svatyni, ale trefil jen bránícího hostujícího hráče. Druhá třetina skončila díky přesilovkové brance Konečného 2:1.

Domácí udrželi jednobrankové vedení

Třinečtí hrozili i ve třetí třetině, Havlena si pomohl jen za cenu faulu a oslabil tak svůj tým. K puku se ale dostal Tomáš Půlpán, najel si až před Němce, ale bekhendem ho nepřekonal. Tadeáš Jaroš mohl vyrovnat, když mohl zakončovat do prázdné brány, fantastickým zákrokem se ale blýskl Jakub Dohnal. Běhal nahodil od modré, Dohnal nic neviděl a měl tak s Běhalovým nahozením velké problémy. Do konce třetí části zbývaly dvě minuty a Třinečtí se dostali do velkého tlaku a snažili se vstřelit srovnávací branku. V poslední minutě ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale domácí ubránili těsné vedení a tři body tak zůstaly v Hradci Králové.