so 29.11.2014 | Martin Voltr

Starší dorostenci padli na Spartě v prodloužení. Rozhodne se s Jihlavou!

Po sedmém vítězství v řadě už starší dorostenci další triumf nepřidali. Na ledě pražské Sparty sehráli vyrovnaný duel, který museli ve třetí třetině za stavu 3:1 pro domácí dotahovat. To se jim povedlo, nicméně v prodloužení inkasovali a brali jen bod. O jejich osudu kompletně rozhodne klíčový zápas s Jihlavou – Královští lvi mají na Duklu náskok tří bodů a v pátek je čeká výhoda domácího prostředí! K postupu do play-off nutně potřebují vyhrát, Jihlava má totiž v posledním kole lehčí los.

Hradec odpověděl na první gól před přestávkou

Hradec začal na ledě protivníka poměrně aktivně. Hned po minutě dostal první přesilovku, zanedlouho i druhou, jenže dobré možnosti využít nedokázal. Na rozdíl od Sparty, která v 9. minutě proměnila svou první výhodu zásluhou teče Filipa Eliáše, jež zaplula mezi Grohovy betony – 1:0.

Východočeši se ale nevzdali. Postupně se dostali do tempa a před přestávkou bylo na světě vyrovnání. Klíčem k úspěchu byla švihovka Štěpána Havránka od modré čáry, kterou měl domácí gólman schovanou a zapadla přesně do růžku – 1:1.

Převaha lví party ke gólu nevedla

Co muselo svěřence trenérského dua Slabý–Luštinec mrzet, to byla zcela jednoznačně druhá třetina. Udávali v ní totiž tempo hry a právě v této části si měli vypracovat náskok. Velké šance měli Chalupa a jeho parťák Zahradník, potom třeba i David Malík.

V koncovce se ovšem Lvům nalepila na hokejky smůla. Sparta si sama nedokázala vypracovat vůbec nic, pouze pár okének v hradecké sestavě ji nabídlo příležitosti.

Dvě inkasované branky Hradec nepoložily

Právě domácí hokejisté po přestávce zařídili rozdílový gól, který padl z hokejky Jaroslava Chlouby. Pak navíc přišel hodně nešťastný okamžik. Daniel Seniov za brankou dobře věděl, proč posílá puk zpátky kolem první tyčky, Hradečtí si ho totiž srazili do vlastní klece a prohrávali o dva – 3:1.

Chvíli byla na jejich hře cítit velká tíha okamžiku. Brzy se ale probudili a začali dokazovat, že zápas ještě nezabalili. Obrana Sparty hrála poměrně disciplinovaně, nicméně vůbec nedokázala reagovat na parádu v podání Štěpána Havránka. Hradecký bek přebruslil takřka celé hřiště, zmátl domácí obránce a za brankovou čáru dotlačil svůj druhý gól zápasu – 3:2!

A to ještě nebylo všechno. Lvi spěchali za vyrovnáním a v čase 56:10 se mohli radovat díky trefě Davida Chalupy – 3:3! Ještě jim zbývalo dost času na dokonalý obrat, jenže minutu a čtvrt před koncem šli do čtyř a byli rádi, že zápas dospěl do prodloužení.

Výhodná přesilovka rozhodla

Těsně před koncem trestu navíc vyloučil sudí dalšího Hradečáka. Když do konce druhého oslabení zbývala necelá půlminuta, sparťané výhodnou přesilovku čtyři na tři využili zásluhou Martina Janduse – 4:3 po prodloužení.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Zápas nebyl z našeho pohledu špatný, místy jsme byli i lepší než soupeř. Bohužel jsme ale zahazovali i vyložené šance, kdy na nás zívala prázdná brána. Nakonec jsme se dostali do dvoubrankového manka, ale ke cti mančftu slouží, že zabojoval a srovnal na 3:3. V prodloužení nás bohužel pan rozhodčí nenechal vůbec hrát, byli jsme pořád ve třech. Kluci bojovali, ale neubojovali to a bohužel jsme toho góla dostali. Myslím, že kluci zaslouží pochvalu, akorát chybělo malinko štěstíčka v koncovce.