pá 20.1.2012 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci podlehli Třinci vysoko 1:6

Starší dorostenci přivítali v pátek večer na domácím kluzišti Třinec. Aktuálně třetí celek extraligové tabulky si utkání v Hradci Králové výrazně zjednodušil díky důrazné koncovce v první třetině. Oceláři sice inkasovali první branku, ale do šaten odcházeli s tříbrankovým náskokem. Rychlý a na oko diváka pohledný zápas nakonec hosté pečetili dalšími dvěma góly ve třetím dějství, a zvítězili tak vysoko 6:1.

Úvodní třetina v podstatě rozhodla

První třetina byla hodně rušná. Nejprve měli, i díky přesilovce, navrch třinečtí Oceláři. V největší šanci ale proti Davidu Pastrňákovi zasáhl lapačkou hradecký brankář Michal Šivel. To domácím se početní výhoda povedla na jedničku – stačilo jim pouhých dvacet sekund, než se do křižného pasu Michala Procházky opřel Lukáš Nedvídek a rozvlnil třineckou síť – 1:0.

Hosté však přispěchali s odpovědí takovou, že někteří diváci možná zůstali sedět s otevřenými ústy. Všechno začal tři minuty po hradeckém úderu David Pastrňák, jenž ztečoval do brány nabídku Lukáše Kasaly. Za další tři minuty znovu David Pastrňák neomylně zakončil rychlou kombinaci, a sám tak zařídil obrat – 1:2.

To ale nebylo zdaleka vše! Oceláři zůstali usazeni v pásmu domácích hokejistů, kteří jejich kolotoči vůbec nestačili. Potřetí toho využil Erik Derkowski dorážkou do prázdné brány. Když pak v čase 16:25 ihned po buly nabídl Pastrňák kotouč před odkrytou klec Davidu Ciencialovi, zkáza hradeckého týmu byla dokonána – 1:4.

Hradečtí se oklepali

Kdo však očekával pokračování brankostroje i po přestávce, ten byl na omylu. Hradec se totiž zvednul a za nepříznivého stavu sehrál se svým protivníkem vyrovnanou druhou třetinu. K vidění bylo jen málo gólových šancí, ale diváci se rozhodně nenudili.

Každý z týmů si vyzkoušel po jedné přesilovce a k tomu také hru ve čtyřech na obou stranách. V ní sice měli navrch hosté, jenže pak zariskovali a Matěj Suk vysunul dlouhou přihrávkou Vlastimila Dostálka – proti němu však zasáhl efektním i efektivním zákrokem lapačkou Ondřej Cieslar.

Poslední část pod taktovkou vítězného týmu

Další Dostálkova šance přišla v začínající třetí třetině, kdy se hradecký forvard málem dostal k dorážce do prázdné branky, na poslední chvíli mu ale jeden ze soupeřů nadzvedl hůl. Pokus Michala Štědrého pak reflexivně vyrazil Cieslar, čímž zavelel svým spoluhráčům do útoku.

Po pár vteřinách prchnul všem David Pastrňák a protože byl faulován, dostal druhou možnost. V trestném střílení si Šivela sebevědomě vymíchal a do prázdné brány završil svůj hattrick – 1:5.

Zbytek posledního dějství se odehrával v režii Ocelářů. Těm pomohla i dvě hradecká vyloučení a po prvním z nich zvýšili už na rozdíl pěti branek. Postaral se o to z mezikruží pálící kapitán Tadeáš Jaroš1:6.

Další změnu stavu už hradecký muž v masce Michal Šivel nepřipustil. Jak reflex po tečované Oherově střele, kdy už Třinečtí zvedali ruce nad hlavu, tak především neskutečný zákrok proti Adamu Kofroňovi stály skutečně za to. Poslední minuty se odehrály bez nervů a po závěrečné siréně mohla propuknout zasloužená radost mladých Ocelářů.

Pavel Táborský (HC VCES Hradec Králové):
My můžeme Třinci k výhře jenom pogratulovat a konstatovat jedinou věc. Třinec nám dal hokejovou lekci a předčil nás ve všech směrech. Musíme spadnout zpátky na zem a jít opět s pokorou jak do zápasů, tak do tréninků.

Roman Cienciala (HC Oceláři Třinec):
Hradec hraje pod vedením Pavla Táborského vždycky dobře, my jsme staří protivníci a dobře se známe. Pavel na nás vždy připraví speciální taktiku a trápí nás, ale dnes mu to nevyšlo (směje se). Zápas se rozhodl v první třetině a pak už se dohrával. Tým se teď nabalil kolem Davida Pastrňáka, máme vítěznou šňůru a jde nám to samo.