so 23.2.2013 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci podlehli Zlínu 1:3

Starší dorostenci v sobotu nastoupili proti Zlínu s cílem navázat na páteční vítězné utkání se Vsetínem. Atraktivní duel s šancemi na obou stranách musela rozhodnout až třetí třetina. Zlínští hokejisté nakonec dokázali přetavit svou aktivitu v závěrečné třetině ve dvě branky, které nakonec také rozhodly o majiteli všech třech bodů. Hradečtí i přes velkou snahu v závěru zápasu nedokázali vsítit kontaktní gól a tentokrát na domácím ledě žádné body nevybojovali.

Hradečtí mohli litovat dobrého začátku

Že by se začalo opatrně, to tedy rozhodně ne. Už po dvaceti sekundách ujel do brejku hradecký kapitán Drahoš Jebavý, jenže na Matěje Příhonského nevyzrál. Domácím pak hodně pomohla přesilovka, v níž se do dvou podobných pozic dostali Gančarčík a znovu Jebavý. Oběma však zakončení z úhlu do odkryté svatyně na poslední chvíli překazil soupeř.

Až do poloviny první třetiny Hradec víceméně kontroloval hru. Pak ale přišla změna o sto osmdesát stupňů, hosté šlápli do pedálů a najednou jich byl plný led. Ve 13. minutě to mohl potvrdit střelou na růžek Radek Pelánek, Veselý ale zasáhl. Když se pak přece jen dostal puk do jeho sítě, rozhodčí nemohl Zlínským přiznat gól pro hru vysokou holí.

Jakmile ovšem šli Hradečtí poprvé v zápase do čtyř, rozjetý soupeř nemilosrdně trestal. Helešic posunul kotouč na střed Miroslavu Zarembovi, jenž vypálil z první a trefil se přesně k tyčce. Gól z kategorie výstavních otevřel skóre – 0:1.

V polovině zápasu bylo vyrovnáno

Domácí po příchodu z kabin vlétli na ledovou plochu s viditelným úsilím, které však soupeř brzy znegoval a svůj náskok mohl navýšit. Galuška nenašel při dorážce místo u Veselého betonu, Werbikovi zase v přečíslení ujel kotouč z hokejky.

Další šance hostů přišly před polovinou prostředního dějství a jen díky Františkovi Veselému nedostaly gólovou tečku. Hradecký brankář zkrotil puk po Werbikově nepříjemné teči a půl minuty nato zastavil i další brejk, který zakončoval Helešic.

Nejtěsnější stav ale platil jen do 31. minuty, kdy se domácím podařilo taktéž v přesilové hře vyrovnat. Gančarčíkův pokus od modré čáry se před brankovištěm odrazil na hokejku Martina Matějčka, který prokázal pohotovou reakci a prostřelil Příhonského mezi betony – 1:1!

V závěru druhé části měl Hradec podruhé v utkání šanci v podobě samostatného úniku. Za obranou se tentokrát zjevil nikým nehlídaný Vlastimil Šeda, jenže zkrácená bekhendová klička gólem neskončila.

Zlínští v závěru Hradec přehráli

Do poslední dvacetiminutovky si Moravané přenesli minutu a půl početní výhody čtyř proti třem, kterou se však i díky poctivé hradecké obraně protrápili. Přesto měli nad svým soupeřem převahu. Tu se jim povedlo zúročit v čase 47:34, když si na zbloudilý puk počkal Michal Hlaváč a prostřelil jak hradbu těl před sebou, tak Františka Veselého – 1:2.

Královští lvi se ještě nevzdali, v 51. minutě si svým pohybem v útočném pásmu vypracovali dvě dobré šance. Michal Musil ale z mezikruží minul vzdálenější tyčku a ani Tomáš Drašnar neukončil zmatky ve zlínské obraně, trefil jen připravenou lapačku obrovitého Matěje Příhonského.

Další příležitosti si už domácí nevytvořili a utkání definitivně rozhodla samostatná akce Jiřího Velčovského. Zlínský obránce dojel svou vyraženou střelu a pod skákajícím brankářem ji poslal na místo určení – 1:3. Hradeckým pak ani přesilová hra nepomohla změnit osud utkání, který se zaslouženě přiklonil na stranu Zlína.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Pro naše mužstvo to bylo kvalitní utkání. Bohužel jsme dostali tři góly z předbrankového prostoru, kde jsme neměli pokryté hráče. My jsme naopak góly nedali, i když jsme měli dva samostatné nájezdy, pak by to možná bylo jiné. Začátek jsme měli dobrý, poté jsme trochu vypustili. Druhou třetinu jsme kluky pustili napadat ve dvou, což se vyplatilo. Závěr jsme už dotahovali na dvě pětky, ale bez efektu. Chyběli nám starší hráči, kteří by to zklidnili. Tohle mladé mužstvo ale má budoucnost, klukům nemůžu nic vytknout, bojovali až do konce a rvali se o každý puk.

Tomáš Valášek (PSG Zlín):
Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Prvních deset minut nás při tlaku Hradce podržel brankář, stejně jako na konci druhé třetiny. Jinak jsme ale hráli aktivněji a měli víc sil. Oproti utkání v Pardubicích jsme tentokrát ze šancí soupeře neinkasovali góly, v tom bych viděl rozdíl.