pá 25.10.2013 | Marek Votke, Martin Voltr

Starší dorostenci poprvé prohráli derby, získali však alespoň bod

Největší možnou motivaci měli hradečtí starší dorostenci na protržení série čtyř porážek – derby v Pardubicích. Ve druhé třetině ho díky dvěma brankám v jediném oslabení zvládli opět otočit, ale domácí tým si vyrovnáním vynutil prodloužení a pak také nájezdy. V nich byl úspěšný pouze Exhradečák Daniel Voženílek, který tak ke svým dvěma gólům ze hry přidal ještě třetí a sám se postaral o to, že Hradečtí poprvé v sezóně derby prohráli.

Hradec inkasoval před koncem třetiny

Utkání bylo hned od začátku doprovázeno vysokým tempem, na ledě bylo jasně cítit, že jde o derby. V první vážnější šanci se objevil Hradec Králové, když Tomáš Hofman nebezpečně jen těsně vedle tečoval střelu svého spoluhráče. Na druhé straně chvíli po něm ve velké příležitosti přestřelil Miroslav Rohlík.

Jen těžko se dalo určit, který z týmů byl lepší, ale výsledkovou tabuli jako první rozhýbaly Pardubice. Konkrétně Daniel Voženílek v čase 18:22, když do prázdné branky doklepl přihrávku Michaela Špačka a odstartoval svůj třígólový večer – 1:0.

V oslabení se nejen brání, ale i útočí

Na začátku druhé třetiny pak dostal menší trest hradecký Tomáš Hofman. Jenže paradoxně v tomto oslabení dokázali Královští lvi dokonale otočili vývoj utkání! Nejprve vystihl přihrávku na modré David Gančarčík a sám po úniku před Vejmelkou nadvakrát vyrovnal. O půl minuty později se dopředu vydali Filip Hronek a Tomáš Zahradník, přičemž první jmenovaný se postaral o to, aby Pardubice na tuhle přesilovku jen tak nezapomněly – 1:2!

Po zbytek třetiny byly domácí i přes nepříznivý vývoj lepším týmem a nakonec se jim podařilo srovnat gólem do šatny. Přesilovkovou střelu Martina France od modré čáry jemně tečoval Daniel Voženílek a Filip-Daniel Petric se jen ohlédl – 2:2.

Nadějný závěr Lvy k rozhodnutí nedovedl

Poslední třetina byla, ostatně jako celé utkání, ve znamení velice vyrovnaného hokeje. Ihned na začátku orazítkoval tyč pardubické klece Tomáš Hofman. Na druhé straně zase Miroslav Rohlík bekhendem mířil do odryté brány, ale hradecký brankář na poslední chvíli zaúřadoval betonem.

Michael Špaček odstartoval vyhrocenou poslední desetiminutovku předložením kotouče svému spoluhráči před prázdnou branku, ale neposedný kotouč pardubickému hráči přeskočil hůl. O chvíli později dostal krásnou přihrávku do jízdy jeden z hradeckých útočníků a jeho jemná teč proletěla jen těsně kolem pardubické klece.

Hradec byl v závěru utkání hodně aktivní a mohl celý zápas vyhrát. Adam Čech dvacet vteřin před koncem vyslal puk po zemi do volné části brány a Karel Vejmelka jej zalehl, ne za minutu, ale snad za vteřinu dvanáct!

Voženílek si podmanil i nájezdy

Utkání tak dospělo až do prodloužení, kde ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a vážnější šance absentovaly. Zápas si tak pro své rozhodnutí vybral samostatné nájezdy, ve kterých byl jako jediný úspěšný Daniel Voženílek, jenž zkompletoval hattrick a rozhodl o dvoubodovém zisku Pardubic na úkor jeho bývalého týmu – 3:2.