pá 17.2.2012 | Jan Nedvěd, Martin Voltr

Starší dorostenci přetlačili Vary brankou čtyři minuty před koncem

Starší dorostenci vlétli po pauze na extraligový led podobně úspěšně jako den předtím jejich mladší kolegové. Domácí Karlovy Vary to pocítily už po třech minutách zápasu, kdy Hradečtí vedli o dvě branky a donutili soupeře ke střídání gólmanů. Západočeši se však do zápasu vrátili a v 56. minutě dotáhli skóre do nerozhodného stavu 3:3. Jenže minuta a jedna vteřina k tomu stačily svěřencům Pavla Táborského, aby už definitivně rozhodli utkání pro sebe – v čase 56:24 jim tři body vystřelil přesnou trefou Lukáš Kastner.

Pro Hradec úvod jako ze sna

Hned v úvodu zápasu zahrozili domácí energetici Zikmund s Gorčíkem, ale průběh zápasu poprvé ovlivnilo až vyloučení domácích. To Hradečtí po minutě potrestali vedoucím gólem Drahoše Jebavého. Hned po třiceti sekundách navíc zasadil domácím další ránu Michal Štědrý a Hradec rázem vedl o dvě branky – 0:2!

Již ve třetí minutě tak v domácí kleci došlo ke střídání brankářů - Davida Feča nahradil jeho jmenovec David Kutnar. Energie se dlouhé minuty oklepávala z dvoubrankové ztráty, její hru často v útočném pásmu poznamenávala nepřesnost a nedůslednost. Ani přesilové hry energetikům nevycházely podle jejich představ.

Vzápětí se sám před hradeckým brankářem objevil Bečka, jehož pokus však Michal Šivel bravurně chytil. Také agilní Molnár mohl snížit, ovšem před poloprázdnou brankou a ležícím brankářem mu puk utekl z hole. Snížení na rozdíl jedné branky se domácím podařilo až v poslední minutě třetiny, kdy v přesilovce rozebrali obranu Hradeckých a Daniel Hroch neměl problém s umístěním kotouče do prázdné branky – 1:2.

Domácí tým se udržel v těsném závěsu

Od začátku druhého dějství bylo zřejmé, jak energetici touží po vyrovnání. Tlačili se do útočného pásma, ale vyložené brankové šance nepřicházely – z otočky to zkoušel Zikmund, nadvakrát nepřekonal Šivela ani Gorčík. Hradečtí mladíci se do obranné třetiny Karlových Varů téměř nedostávali.

Pak jim ovšem domácí nabídli dvojnásobnou přesilovku, při které jeden z energetiků ztratil hůl a Tomáš Půlpán se trefil k levé tyčce Kutnarovy branky – 1:3. Rázem narostla Východočechům křídla a mohli přidat i další branky.

Jenže nestalo se tak, naopak Gorčík s Bečkou ujeli ve dvou na jednoho obránce a Šimon Bečka se štěstím snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Několik okamžiků před koncem druhé třetiny se mezi dvěma bránícími hokejisty krásně uvolnil hradecký Jakub Suchan a mohl opět zvýšit, jenže ležící Kutnar jeho pokus neméně povedeně vyrazil.

Dramatickou koncovku rozhodla až 57. minuta

Třetí třetinu zahájili náporem domácí hráči, ale ani Hradečtí nezůstávali pozadu. Dvě vyloučení protivníka však potrestat nedokázali, a tak si pět minut před koncem při přesilovce Energie vzal puk za brankou Jakub Vrána, obtočil se kolem obránce i levé tyčky a zasunul kotouč do klece – 3:3.

Ovšem Karlovarští se z vyrovnání neradovali dlouho. Po minutě vrátil hradeckým barvám vedení Lukáš Kastner a brankou na 3:4 zasadil soupeři úder, ze kterého se už nevzpamatoval. Závěrečný nápor i hra bez brankáře totiž vyrovnání nepřinesly, a tak všechny tři body získal tým z východu Čech.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
Můžeme být úspěšní, když pracujeme dobře do obrany, ve které jsme dnes ale byli lehkovážní a propustní. Snažíme se o nějakou organizaci hry a ta dnes byla nečitelná, naše hra chaotická. Důsledkem toho je naše prohra. Soupeř předvedl mimořádnou efektivitu v koncovce, prakticky každou druhou šanci dokázal využít. My naopak nemáme tak produktivní hráče, abychom dokázali vyhrávat nějaké přestřelky. Inkasovat čtyři branky je komfort, který si nemůžeme dovolit, pokud chceme myslet na body.

Pavel Táborský (HC VCES Hradec Králové):
Za výhru jsme samozřejmě rádi. Bylo to velice těžké utkání, domácí výborně bruslili a napadali, čímž nás chvílemi dostávali pod tlak. Bylo důležité, že na vyrovnávací gól jsme odpověděli hned z protiútoku a závěr podrželi.