pá 1.2.2013 | Sanny Muharem, Lukáš Souček

Starší dorostenci převahu ve tři body nepřetavili

Starší dorostenci potřebovali v pátek zvítězit, aby se přiblížíli čtvrté příčce, zajišťující účast v play-off. V úvodním dějství měli hradečtí mladíci značnou převahu, svého soupeře přestříleli poměrem 14:3, ale branku vstřelit nedokázali. Letňany se v průběhu druhé třetiny dostaly do dvoubrankového náskoku a nakonec si z Hradce Králové také odvezly všechny body. Lvi na domácím kluzišti dokázali jen dvakrát snížit brankami Jebavého a Voženílka a prohráli tak nejtěsnějším možným rozdílem 2:3.

První část se odehrála bez branek

Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce, bylo před začátkem střetnutí logické, že se Královští lvi pustí v úvodu střetnutí do hry s vervou a aktivitou. A to se také stalo. V prvních minutách měl výběr trenéra Petra Luštince více ze hry. První výtečnou příležitost měl Tomáš Drašnar, avšak Švihálka z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal.

O chvilku později se mohl z gólu radovat ještě Drahoš Jebavý, ale jeho střela pouze lízla boční síť Švihálkovy svatyně. Poté se obraz hry vyrovnal a bojovalo se především ve středu hrací plochy. V polovině první části se dostali hosté ke své jediné příležitosti v úvodní dvacetiminutovce. Na střelu Ječného ale Patrik Červený vyzrál.

Když je řeč o brankářích, za zmínku stojí famózní zákrok Jiřího Švihálka z patnácté minuty. Nicolas Bureš mohl uklízet kotouč do prázdné branky, jeho forhendovou střelu ale neskutečně lapil právě Švihálek, jenž se bleskurychle přemístil ke své pravé tyčce. V první periodě branka tedy nepadla, a to i přestože měli Královští lvi k dispozici hned tři početní výhody.

Letňany byly produktivnější

Po návratu z kabin dominovali na hřišti znovu Hradečtí. Po třech minutách druhé části málem udeřili. Ukázkovou kombinací se totiž prezentovali Daniel Voženílek s Drahošem Jebavým, kteří si několikrát vyměnili kotouč a naprosto vyšachovali ze hry obránce hostů, přesto gólem celá snaha neskončila. Pak ale následovala vcelku hluchá pasáž, v níž měli území převahu domácí hráči.

V polovině utkání byli diváci svědky první branky. Letňany se zničehonic dostaly do vedení, a to zásluhou Martina Šťovíčka, který našel volnou skulinku v brance gólmana Červeného – 0:1. Pražanům pak narostla křídla, Štoskův samostatný únik ale úspěchem neskončil.

V sedmatřicáté minutě se Letci dostali do dvoubrankového vedení. Královští lvi hráli sice početní výhodu, to ale Martinu Štovíčkovi rozhodně nevadilo. Nejrychleji totiž vysprintoval za odraženým kotoučem a řítil se sám na Červeného. Svůj samostatný únik korunoval skvěle provedeným blafákem – 0:2. Hradec Králové se ale přece jenom krátce před přestávkou dočkal. Daniel Voženílek se rychle zorientoval a v signalizované výhodě dopravil kotouč do poloodkryté branky po lehkém zmatku před hostující svatyní – 1:2.

Zmar domácích v zakončení pokračoval

Zkraje poslední periody měli příležitost opět Východočeši, jenže Drahoš Jebavý z dobré pozice minul klec výtečně chytajícího Švihálka. Hrálo se od branky k brance a domácí měli stále mírnou územní převahu. Pak přišel rozhodující moment. Hradečtí šli tři sami na jediného obránce, avšak Daniel Voženílek místo střely volil raději přihrávku, která ovoce nepřinesla.

Z následného protiútoku Letňany nemilosrdně udeřily. Rychlý brejk započal Martin Štosek, jenž rychlou přihrávkou vybídl ke skórování Ondřeje Kroha, kterému stačilo dopravit puk do prázdné branky – 1:3.

Královéhradeckým se ale nakonec znovu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Z přesilové hry se prosadil opět Daniel Voženílek, který propálil Švihálka z ostrého úhlu – 2:3. V závěru utkání se svěřenci trenéra Petra Luštince sice ještě dostali do několika zajímavých příležitostí, vždy ale doplatili na ledabyle zakončení. Letňany si tak z východočeské metropole odvezly plný počet bodů.

Jiří Janoušek (Královští lvi Hradec Králové):
Přístup některých hráčů v zápase byl špatný, měl vypadat úplně jinak. Je rozdíl, když jdete do zápasu s tím, že si pouze zahrajete nebo vyhrajete. Polovina našich hokejistů dnes svým přístupem spadala do první kategorie. Na druhou stanu musím říci, že brankář Letňan odchytal výborný zápas, což podpořila ještě malá agresivita našich útočníků. Takhle se o play-off prostě nebojuje.