pá 23.1.2015 | Lukáš Štěrovský

Starší dorostenci přidali osmou výhru v řadě, v prodloužení zdolali Slavii

V duelu druhého a pátého týmu RAKO extraligy staršího dorostu se střetli Královští Lvi s pražskou Slavií. V zápase se jako první dostali do vedení domácí, jenže hosté otočili a Hradec musel překonávat stav 1:2 v jeho neprospěch. Obrat se nakonec až v prodloužení, ale přece podařil, a svěřenci trenéra Slabého se mohli radovat ze dvou bodů. Dvěma brankami a jednou asistencí se zaskvěl Štěpán Matějček.

Vyrovnaná hra z obou stran ke gólu nevedla

Ihned po nástupu do první části zápasu se jako aktivní ukázali Hradečtí, když Zahradník od modré čáry prověřil pozornost brankáře hostů Petříka. Pak však iniciativu převzali slávističtí hráči, kteří po první desetiminutovku dokázali vytvářet permanentní tlak na domácí mužstvo. Jenže Lvi posléze dokázali obrázek hry vyrovnat. Do obrovské šance se dostal Kynčl, který z mezikruží dorážel kotouč v situaci, kdy Petřík po předcházejícím zákroku ležel na zemi, puk ale v síti neskončil.

V následující přesilové hře Hradce se hosté dokázali dostat to takřka samostatného úniku, jenže David Malík se s vypětím všech sil stihl vrátit do vlastní obranné třetiny a puk Slavii těsně před zakončením odebrat. Šancí bylo požehnaně na obou stranách – Groh musel několikrát čelit tvrdým přesilovkovým střelám Dominika Válíka, Petřík se zase musel ohánět při nahození Hejny, které tečoval Exner. Ani jedna z těchto šancí ale brankou neskončila.

Slavia rychle anulovala vedení Lvů

Druhá třetina začala stejně, jako skončila ta první, tedy v solidním tempu a se slušným množstvím akcí, které tentokrát vedly ke gólu. Do vedení se dostali Hradečtí. V akci dvou na jednoho Malík vybídl Hnika, jehož střelu dokázal Petřík pokrýt. Jenže proti dorážce Štěpána Matějčeka už byl bezmocný – 1:0. Vedení ale domácím nevydrželo ani celou minutu. Po chybné rozehrávce obrany sešívaní získali kotouč a proti střele Matyáše Hradila přes obránce neměl Groh šanci.

Vyrovnání hosty patřičně povzbudilo, začali pořádat jeden nálet na branku Groha za druhým. Ten se nejvíce zapotil při akci ke konci třetiny, kdy zcela osamocen mohl do prázdné branky skórovat Vildumetz, ale domácí brankář jeho úmysl mrštným skluzem překazil. Na druhé straně zase neuspěl Zahradník v samostatném úniku.

I třetí třetina nabídla gól na každé straně

Poslední dějství souboje druhého s pátým začalo lépe pro hosty. Již v šesté minutě proměnil bekhendem samostatný únik Filip Zderanička a otočil tak stav utkání – 1:2. Přesně podle obráceného scénáře minulé třetiny ale netrvalo dlouho a druhý celek vyrovnal. Z kruhu se napřáhl Štěpán Matějček a na jeho ránu už nedokázal Petřík zareagovat.

Od vstřeleného gólu začal být Hradec výrazně aktivnější, jenže selhával v koncovce, kde narážel na skvěle připraveného Petříka. Ten svoji branku uzavřel opravdu důkladně a tak dokázal odolat všem pokusům Lvů o získání vítězství v základní hrací době. Na druhé straně se k úplnému konci periody musel předvést i Groh, když musel řešit několik šancí Matějky.

Prodloužení nemělo dlouhého trvání

Nastavený čas trval přesně 34 vteřin, než se do krásné sólo akce, v jejímž rámci dokázal „vymíchat“ dva obránce, dostal František Hnik. Svoji exhibici zakončil zkušenou ranou do horní části branky, čímž nedal Petříkovi šanci. Lvi tak ukořistili osmou výhru v řadě, která je dalším dílem skládačky, vedoucí k definitivnímu postavení v horních patrech tabulky.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Myslím si, že dnešní utkání bylo hodně těžké, protože Slavia má kvalitní mužstvo, v tabulce je před námi. Utkání mělo kvalitu, podle mého bylo výborné. Nám chybělo pět hráčů základní sestavy, takže ostatní kluci zápas odmakali a oddřeli, což bylo super. Ubránili jsme dvě oslabení ve třech, kluci to zvládli skvěle, a to mi udělalo radost. A vůbec celkový přístup od kluků byl parádní, chtěli vyhrát, a to je strašně cenné, jsme za to rádi. S dvěma body jsme stoprocentně spokojeni.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha):
Podle mého to byl dobrý zápas na extraligové úrovni. Myslím si, že jsme prohráli trochu se smůlou. Hlavně ve druhé části jsme byli lepší, měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Tam se to lámalo. Kdybychom dali nějakou branku, tak jsme zápas asi dotáhli do vítězného konce. Nicméně ve třetí třetině jsme dali gól na 2:1, po hrubce jsme inkasovali na 2:2. V prodloužení se stala chyba a soupeř vyhrál 3:2. Myslím si, že dneska vyhrálo šťastnější mužstvo.