pá 10.12.2010 | Tomáš Božek

Starší dorostenci prodloužili vítěznou sérii s Havlíčkovým Brodem

Do druhé části dorostenecké extraligy vstoupili hradečtí hokejisté úspěšně, když si poradili se soupeřem z Havlíčkova Brodu. Po bezbrankové první třetině se v úvodu druhé části dostali do vedení gólem Ouzkého a v padesaté minutě vítězství Hradce pečetil Pravda. Čistým kontem se blýskl Jaroslav Pavelka.

V první třetině branka nepadla

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté a jejich tlak vyústil v první vyloučení. Větší šance si však Hradečtí nevytvořili a na konci čtvrté minuty se do první příležitosti dostali i hosté, když Radek Špringl prověřil Pavelku. Větší šanci si domácí vytvořili na konci šesté minuty, ale Havlena s Červeným únik dvou na jednoho nevyužili. V polovině deváté minuty se snažil dostat puk do branky Marek Frk, ale Fučík svůj tým podržel. Ve čtrnácté minutě dostal Hradec možnost druhé přesilovky, ve které mohl dostat domácí do vedení Filip Ropický, ale jeho střela skončila ve Fučíkově výstroji. Na konci osmnácté minuty byl před brankou hostů úplně volný Marek Červený, ale Frkova přihrávka byla příliš dlouhá.

Nepříliš zajímavá první třetina žádnou branku nepřinesla a tak po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 0:0.

Hned v úvodu druhého dějství šel Hradec do vedení

Vstup do druhé třetiny vyšel domácím nejlépe, jak jen mohl, hned po 46 sekundách našel Filip Ropický volného Tadeáše Ouzkého, který jako první překonal Fučíka – 1:0.

Hosté se snažili vyrovnat, ale Kozlík ve 23. minutě na Pavelku nevyzrál a Špringl o minutu později mířil vedle. Ve 29. minutě mohl zvýšit vedení Hradce Tadeáš Ouzký, ale netrefil odkryté místo u Fučíkovy tyčky.

Ve 34. minutě přišla další přesilová hra domácích. Do obrovské šance se dostal Marek Frk, ale jeho pokus zlikvidoval vynikajícím zákrokem Fučík. V oslabení se podařilo uniknout Radimu Zohornovi a poté, co ho Marek Červený podrazil, dostal Havlíčkův Brod šanci vyrovnat z trestného střílení. Jaroslav Pavelka ale v tomto klíčovém momentu Zohornu vychytal a stav se neměnil.

Na konci 39. minuty se dostal do dobré pozice David Kozlík, ale ani jemu se nepodařilo dostat puk za záda Pavelky. Po dvou třetinách tak vedl Hradec nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Ve třetí části domácí druhou brankou potvrdili svoje vítězství

Do poslední části hry vstoupili lépe Hradečtí, kteří byli v prvních minutách aktivnější a nebezpečnější než jejich soupeř. Až na konci 45. minuty se dostal do šance David Kozlík, ale Pavelka byl včas na místě.

Na konci 47. minuty byl vyloučen Vlček a hosté dostali možnost přesilové hry. Po minutě byl vyloučen i Marek Červený, a Havlíčkův Brod tak dostal obrovskou příležitost na vyrovnání, když hrál přesilovku v pěti proti třem. Domácí se však ubránili a když už byli ve čtyřech, tak ve vlastním oslabení přidali druhou branku. Po nádherné akci Lukáše Pravdy, který projel celým středním i útočným pásmem a bekhendovou kličkou překonal Fučíka se podruhé měnilo skóre – 2:0.

O minutu později mohl vedení Hradce zvýšit Dostálek, ale Fučík perfektně zasáhl lapačkou. Domácí se dobře bránili a šetřili čas. Až na konci 57. minuty si Havíčkobrodští dokázali vytvořit tlak. V čase 58:26 byl vyloučen Vlček a hosté si ještě zahráli přesilovku, která se jim však vůbec nepovedla a Hradec tak vítězství ubránil.