so 5.2.2011 | Tomáš Božek, Lukáš Souček

Starší dorostenci prohráli s Plzní souboj o čtvrté místo

Starší dorostenci se v sobotu představili na domácím kluzišti proti Plzni. Z přímého souboje o čtvrté místo vyšel vítězně hostující tým, který po první dvacetiminutovce vedl dokonce o tři branky. Hradečtí se ve druhé části dostali na dostřel a snížením na 2:3 zápas dokázali značně zdramatizovat. V závěru ale Plzeň přidala další dvě branky a díky vítězství se posunula v tabulce na čtvrté místo právě před hradecké mladíky.

První třetina v režii hostů

Do zápasu vstoupili lépe Plzeňští, kteří se už ve čtvrté minutě dostali do vedení, když se jim podařilo využít přesilovou hru. Jan Schleiss od mantinelu našel dlouhou přihrávkou Dominika Kubalíka a ten jako první překonal Pavelku – 0:1.

Hosté byli nadále aktivní a o necelé tři minuty později přidali další branku a opět se na ní podíleli stejní hráči – Jan Schleiss za brankou poslal přesnou přihrávku na Dominika Kubalíka a ten z první trefil růžek Pavelkovy branky – 0:2.

Hradečtí se snažili o snížení, ale ani ve dvou přesilovkách se jim skórovat nepodařilo a tak po chybě přišel další trest – Jakub Houfek od modré čáry nahodil puk na branku a Ondřej Kopta ho bekhendem poslal za Pavelkova záda – 0:3.

Ve druhé části Hradec snížil na rozdíl jediné branky

V polovině 23. minuty po chybě domácích v rozehrávce střílel Tomáš Noga, ale Pavelka svůj tým podržel . O dvě minuty později se poprvé v zápase radoval domácí tým. Michal Procházka na hranici útočného pásma převzal puk, probojoval se až před branku a blafákem překonal Polívku – 1:3.

Šance byly na obou stranách ,ale jak Pavelka, tak Polívka byli na svých místech a tak se stav měnil až ve 37. minutě. Lukáš Nedvídek se Šimonem Havlíkem ujeli dva na jednoho a druhý jmenovaný prostřelil Polívku a už to bylo jen o gól – 2:3.

Plzeň už si vítězství vzít nenechala

Na začátku třetí třetiny domácí dohrávali přesilovku a málem došlo k vyrovnání, když se Lukáš Pravda proháčkoval až před branku, ale nedokázal zakončit. Na konci 47. minuty se do samostatného úniku dostal Jaroslav Kopta, ale Pavelka byl na místě. O chvíli později už však dalšímu gólu ve své síti nezabránil – Michal Šmíd nahodil od modré čáry puk na branku a Pavelkovi kotouč propadl výstrojí – 2:4.

Domácí se snažili o vyrovnání a necelé tři minuty před koncem došlo i na hru bez brankáře. Po patnácti sekundách však hosté definitivně rozhodli – Hradečtí se před brankou nedohodli, kdo převezme přihrávku a tak se k puku dostal Dominik Kubalík, který z obranné třetiny poslal puk do prázdné branky a svým třetím gólem tak definitivně pečetil vítězství hostujícího týmu.

Martin Bartoň 0 0 0 -1 0
Marek Červený 0 0 0 -1 0
Marek Frk 0 0 0 -1 0