so 18.9.2010 | David Bohata, Lukáš Souček

Starší dorostenci se vracejí z Mladé Boleslavi s prázdnou

Starší dorostenci Hradce Králové se v sobotu odpoledne představili na ledě Mladé Boleslavi. Nepříznivou sérii proher však přerušit nedokázali. Mladoboleslavští na domácím ledě potvrdili roli papírového favorita a porazili hradecký celek 4:1. V závěru zápasu ovládly hokejový duel emoce a na ledě se strhlo několik potyček. Jedinou branku Hradce zaznamenal Filip Ropický.

Prvních pět minut klání patřilo Hradeckým, kteří tlačili svého soupeře do vlastního obranného pásma a nenechali ho chvilku oddychnout. Když šla pak Boleslav do čtyřech (za příliš mnoho hráčů na ledě), zdálo se, že bude mít opravdu velký problém… Naopak problémem pro hosty bylo dostat se do útočné třetiny. Domácí skvěle odehráli i druhé oslabení a pak udeřili. Ve třinácté minutě odkulhal ze hřiště s bolavým kolenem Jakub Semirád, faulovaný hradeckým Pilařem. Pilařův trest po čtyřiatřiceti sekundách ukončil Karel Bičiště. Inkasovaný gól hosty povzbudil k aktivní hře, kterou předváděli na začátku utkání. V sedmnácté minutě se Novák zaskvěl výborným zákrokem lapačkou, o chvíli později navíc úspěšně čelil samostatnému úniku soupeře a tak si boleslavští mladíci odnesli do šatny jednogólové vedení.

Vývoji utkání gól rozhodně prospěl. Hradec po něm zrychlil tempo hry, Boleslav, vědoma si svého náskoku, zase přidala důraz při bránění.

Boleslavští vykročili do druhé části pravou nohou. Důraz před bránou gólově uplatnil Ladislav Marek. Hosté z Hradce Králové se ale nevzdali, ve 25. minutě stáhl Filip Ropický náskok soupeře opět na jeden gól. Domácí chtěli rychle odpovědět, jenže z rychlého protiútoku trefili jen břevno. Při další akci se Hloušek probil přes tři protihráče až před hradeckou bránu, jenže v nejnevhodnější moment kotouč ztratil. Následný protiútok dva na jednoho výborně ubránil Serbus. Ve třiatřicáté minutě si Valentíkovi do střely lehl hradecký Filip Ropický a jak se později ukázalo, byla to jeho poslední šance jak ovlivnit vývoj zápasu. Zraněného gólového střelce nahradil Lukáš Pravda. Závěr druhého dějství opět ovládl hostující celek. Každá akce Hradce končila pukem ve výstroji brankáře Nováka a strkanicí v boleslavském brankovišti. Střelami zasypaný Novák ale gól nepustil.

Druhá dvacetiminutovka se nesla v bojovném duchu. Na obou stranách byly k vidění přibývající potyčky a tvrdé osobní souboje. Známkou toho také byla trestná lavice, která zřídkakdy zůstala neobsazená. Nic to však nebylo proti koncertu ze třetí třetiny, ve kterém si sólo zahrála píšťalka pana rozhodčího.

Poslední třetinu krajíce zápasu nakousla Mladá Boleslav. Její hráči nejdřív dostali po laciném faulu soupeře početní výhodu, jenže jak lehce nabyli, tak lehce pozbyli. Pykat šli kuriózně znovu po špatném střídání, během kterého jich na ledě bruslilo šest najednou. Hradečtí ve hře čtyři na čtyři přebrali iniciativu a pořádně zavářeli domácí obraně. Jenže… Góly dnes přes veškerou snahu Královohradeckých padaly do jejich sítě. Z prostoru pravého kruhu mířil přesně Jakub Teubner - 3:1. V 54. minutě se zranil druhý hráč hostů, Ondřej Vlček, když po ztrátě rovnováhy narazil čelem do mantinelu. O chvíli později už byl boleslavský brankář Novák opět v permanenci. Agresivní způsob, jakým hosté dohrávali útočné akce, se Boleslavským vůbec nezamlouval, což vyústilo v ostrou výměnu názorů. Názor rozhodčího na to všechno byl menší trest pro Valentíka na jedné straně a Havlíka na straně druhé. Sotva si ale Valentík stihl sednout, už byl zase na nohou – jeho tým odskočil na rozdíl tří branek. Tvrdým nápřahem od modré poslal Lukáš Chalupa rekomando skrze skulinu mezi Pavelkovými betony až do cíle určení. V 56. minutě byl tedy stav 4:1 pro domácí. Krátkou chvíli na to se v horizontální poloze ocitl hráč z Hradce Králové. Protože se o to přičinil někdo z domácích, bylo zle. Ještě hůř bylo v minutě osmapadesáté. Menší šarvátku totiž následovala šarvátka větší. Bitka v blízkosti střídačky hostů znamenala tři vyloučené hráče, ve výsledku třiadvacet trestných minut. Závěrečné sekundy poté byly nejklidnější pasáží zápasu.

Dá se říci, že dnešní duel ovládly emoce víc, než je zdrávo. Spíše než hokejovou podívanou nabídl dnešní zápas urputný boj. A to hlavně ze strany hostujícího týmu, kterému se nedařilo to hlavní: nahrát si do dobré pozice a dobře se trefit. Navzdory výsledku 4:1 byl Hradec Králové pro Mladou Boleslav minimálně vyrovnaným soupeřem.

Martin Bartoň 0 0 0 -2 2
Marek Červený 0 0 0 -1 0