pá 22.2.2013 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci si doma poradili se Vsetínem 5:2

Starší dorostenci se po delší odmlce představili na domácím hřišti, kde v přivítali Vsetín. Domácí vstupovali do odvetného utkání jednak s cílem soupeři oplatit porážku z předchozího duelu a zároveň chtěli zůstat v kontaktu s první čtyřkou. Klíčem k výhře se nakonec ukázaly být přesilové hry. V utkání bylo rozdáno hned osmnáct dvouminutových trestů a celkem pět branek padlo právě v početních výhodách. Hradec nakonec porazil Vsetín přesvědčivým rozdílem 5:2.

Mladík v hradeckém dresu se postaral o náskok

Zpočátku trápila oba celky řada nepřesností a kolem brankovišť se nic moc zajímavého nedělo. Po sedmi minutách se ovšem domácí Královští lvi dostali do vedení. Michal Musil posunul kotouč Tomáši Zahradníkovi, jenž našlápl na pravé straně a zamířil přesně nad vyrážečku. Útočník mladšího dorostu nastoupil ve starší kategorii počtvrté v sezóně a mohl se radovat z gólové premiéry – 1:0.

Vedení ale Hradci vydrželo jen tři minuty. Záhy po svém úspěchu šel totiž do čtyř a když mu k úspěšnému ubránění chybělo jen pět sekund, zakončil pohotovou kombinaci VHK Adam Hořanský přesnou střelou pod břevno – 1:1.

První dějství nabídlo vyrovnaný hokej, jenže vyrovnaným stavem neskončilo. Podruhé v utkání totiž udeřil nejmladší útočník na hřišti! Tomáš Zahradník tentokrát dostal vynikající přihrávku od Malinského a vsetínští beci mu nestačili, stejně jako následně tváří v tvář brankář Jan Vlach. Zahradníkova bekhendová klička znamenala stav 2:1.

Důležitý gól zvýšil domácím sebevědomí

S přibývajícím časem přicházelo také víc a víc vyloučení, ve druhé třetině se příliš dlouho v plném počtu nehrálo. Tomáš Zahradník si ovšem brousil zuby na hattrick i proti kompletní sestavě Valachů, jenže z prostoru před brankovištěm Vlacha neprostřelil. Na druhé straně se vyznamenal také Veselý, který se parádně roztáhl a zabránil gólovému konci přečíslení Abdula s Kuchaříkem.

Zanedlouho zahrávali Hradečtí krátkou přesilovku čtyř proti třem, jež jim pomohla k náporu a také třetimu gólu. Po střele Martina Matějčka dorazil odražený kotouč Štěpán Havránek do odkryté poloviny klece – 3:1.

Domácí naopak své oslabení přestáli bez úhony a ve zbytku druhé části měli k dispozici další dvě početní výhody, které jim pomohly získat nad hrou kontrolu. Jan Vlach tak měl víc práce, zatímco František Veselý musel se svými obránci dávat pozor na soupeřovy protiútoky.

Čtyři fauly a tři branky, drama žádné

Jestliže přesilovky doposud o vývoji utkání napovídaly, v poslední dvacetiminutovce ho předurčily. Valaši neproměnili dvojici přečíslení, nejprve přestřelil hradeckou bránu Kuchařík, poté se do jejich kombinace doslova položil poslední domácí bek. V následném oslabení toho museli litovat, před Vlachem totiž stál Tomáš Drašnar a mezi jeho betony dorazil puk na místo určení – 4:1.

Jedna minuta a jedna sekunda ale stačila Vsetínu na návrat do zápasu. Potřetí v utkání seděl na trestné hradecký bek Matějček a podruhé ho z ni soupeř vyhnal před uplynutím dvou minut. František Veselý sice zakončení volného Abdula vytěsnil, jenže dojíždějící Lukáš Kuchařík měl práci snadnou – 4:2.

Několik dalších nebezpečných situací před svou svatyní domácí ustáli a soupeře do kontaktu nepustili. Tomáš Zahradník k tomu nevyužil další šanci na hattrick, ovšem když jeho formace pět minut před koncem zápasu zahrávala přesilovou hru, Bureš našel od modré čáry Michala Musila, jenž byl sice v úhlu, přesto neměl nejmenší problém završit do prázdné brány gólový účet utkání – 5:2.