po 24.10.2011 | Martin Voltr

Starší dorostenci si s chutí zastříleli proti Letňanům

V rámci vloženého pondělního kola přivítali starší dorostenci Letňany, které na ně v předchozích dvou zápasech nenašly recept. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Domácí vstoupili do zápasu dobře a po první třetině vedli 2:1, ale to nejdůležitějsí přišlo až potom. Ve druhém dějství totiž předvedli Hradečtí neskutečnou kanonádu, která znamenala dalších šest branek v síti pražského týmu! Za rozhodnutého stavu se zápas už jen dohrával a hosté zvládli pouze kosmetickou úpravu skóre na konečných 8:2.

Domácí si vypracovali vedení, které soupeř snížil

Do zápasu na vlastním ledě vstoupil Hradec skutečně tak, jak se na domácí tým sluší a patří. Svého soupeře několikrát zatlačil v jeho pásmu a na přelomu 9. a 10. minuty vstřelil dva rychlé góly. Nejprve napálil puk od modré čáry Roman Konečný a povedeně tečoval Lukáš Nedvídek, jen o 39 sekund později pak dorazil puk za brankáře Kryštofa Edera Drahoš Jebavý.

Hradečtí pálili jako u Verdunu také v následující přesilovce. Tu ale nevyužili a ve zbytku třetiny šli sami dvakrát do čtyř, což soupeř ve druhém případě využil. Na modré zakombinovali obránci Hes s Martinem Šírem a druhý jmenovaný poslal puk z první do protipohybu Vlastimila Haka. Náskok domácích se tak ztenčil na 2:1.

Druhá třetina... stála za to!

Hradecké mladíky ale inkasovaný gól ani trochu nesrazil a ve druhé třetině opět roztočili svůj útočný kolotoč. Ten byl v prvních deseti minutách neúspěšný, o což se zasloužil především brankář Kryštof Eder, jenž vychytal řadu hradeckých šancí.

Přesilovka domácích v polovině utkání ale už jeho kouzlo zase odčarovala a jak se později ukázalo, zahájila velkolepé představení svěřenců Pavla Táborského. Na 3:1 totiž právě v početní výhodě zvyšoval Roman Konečný, přesně po minutě pak proměnil svůj bekhendový blafák Michal Procházka a že byla obrana hostů na ručník, dokumentoval výjezd z rohu Jakuba Suchana zakončený přesnou střelou na bližší růžek.

Při Suchanově úderu se psala 35. minuta a ještě v ní lovil Eder puk ze své sítě znovu. Tentokrát na něj vyzrál Vlastimil Dostálek a šest gólů už bylo na strážce letňanské klece moc. Nahradil ho tak Jiří Švihálek, který však vydržel s čistým kontem jen 29 sekund, než ho vymotal Lukáš Kastner. Ani to však nebylo z druhé třetiny vše – osmý hřebíček do rakve Letců zatloukl svou dorážkou opět Vlastimil Dostálek.

Letci vyhráli alespoň poslední třetinu

Za stavu 8:1 už se v posledním dějství hrálo pouze o to, zda se domácím podaří docílit vytoužené desítky. Rozhodně k ní nebyli daleko, jelikož si vytvořili řadu příležitostí, které často s bravurou likvidoval Jiří Švihálek. Několikrát ale zahrozili i hosté a v 51. minutě se radovali z kosmetické úpravy stavu – to když Haka překonal nehlídaný Adam Freisler.

Ve zbylých minutách už se publikum žádné další branky nedočkalo a na kostce tak po šedesáti minutách svítilo skóre 8:2. Hradečtí mladíci vyzráli na svého soupeře i ve třetím vzájemném duelu sezóny.