so 9.1.2010 | Michal Luňák, Petr Košatka

Starší dorostenci si z Písku odváží jeden bod

K prvnímu utkání kalendářního roku 2010 zajížděli starší dorostenci HC VCES Hradec Králové na led zachraňujícího se Písku. Začátek utkání patřil svěřencům Miloše Říhy, ale překonat dobře chytajícího Lehečku se jim nepodařilo a vzhledem k tomu, že Pavelka za svá záda také nepustil ani jeden kotouč, byl stav utkání 0:0. První branky se diváci dočkali až takřka v polovině utkání, kdy Písek poslal do vedení Reiniš. Hradec však dokázal otočit skóre na svou stranu. V závěru druhé třetiny nejprve vyrovnal Vít Hradecký a hned v první minutě poslal hosty do vedení Jiří Světlík. Tato radost však Východočechům vydržela jen do 50.minuty, kdy vyrovnal domácí Homola a poslal tak utkání do prodloužení. Když už se zdálo, že utkání dospěje do samostatných nájezdů, vzal si slovo opět Daniel Homola a brankou v čase 64:56 zajistil svým spoluhráčům druhý bonusový bod.

Hned v první minutě utkání musel písecký gólman zasahovat, když z bezprostřední blízkosti dorážel hradecký útočník Vlček, Lehečka ovšem neponechal nic náhodě a vytěsnil puk mimo klec. Na druhé straně pálil ihned poté Homola, jenž se zmocnil odraženého puk na kruhu pro vhazování, také hostující gólman byl však při svém úvodním zákroku pozorný. V šesté minuty první třetiny se hosté ocitli v přečíslení a celá akce vypramenila ve střelu Poláčka, ležící brankář Písku ale dokázal jeho pokus zachytit před brankovou čarou.

Krátce poté se v podobné situaci objevili také domácí hráči a když si Poláček pomohl v obraně faulem, hostující tým šel do sníženého počtu. Písečtí v početní převaze drželi v soupeře před jeho brankou a v největší šanci se objevil Filip Vlček, ležící gólman Hradce však odolával. Další průběh úvodní části přinesl vyrovnanou partii, ani jeden z týmů se ale nedokázal brankově vyjádřit a k první přestávce tak odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední části si sjel po pravé straně písecký útočník Vlček, jeho střelu po ledě ovšem hostující gólman zastavil betonem. Ihned poté musel zasahovat také Pavelkův oponent Lehečka. Od modré čáry nebezpečně pálil Čáp a Lehečka schoval puk v lapačce. Krátce poté se provinil faulem útočník Písku, Filip Vlček, a přesilovka Hradce přinesla obrovský závar před domácí brankou. I když se hostující tým opakovaně dostával do koncovky, Lehečka byl Písku oporou a ani jeden pokus za svá záda nepropustil. V čase 26:39 se poprvé v utkání měnilo skóre. V početní převaze písecký Volf zavezl puk do pásma, poté vystřelil a tečí přesměroval puk do hradecké branky Reiniš.

Hostující odpověď mohla přijít hodně rychle. Doslova dotlačit puk do brány se snažil Pánek, Lehečka ovšem s vypětím všech sil dokázal puk před brankovou čárou udržet. V šestatřicáté minutě nakonec přece jenom přišlo vyrovnání. Valášek si sjel na kruh, tvrdě vystřelil a z dorážky vytěžil vyrovnávací trefu dojíždějící Hradecký. Druhá třetina tak přinesla po brance na obou stranách stejně jako po první části, bylo také po čtyřiceti minutách skóre nerozhodné.

V třetí třetiny vstupovali hosté ve dvojnásobné přesilovce a tuhle výhodu dokázal tým Miloše Říhy rychle využít. Pouhých devět vteřin stačilo hostům k tomu, aby ve třetí části udeřili. Čáp našel před brankou najetého Světlíka a ten svým zakončením dokonal hostující obrat v utkání. Navrátit nerozhodný stav mohl ihned poté písecký Reiniš, který před Pavelkou nebezpečně tečovat, hradecký gólman ovšem vytěsnil puk betonem. Písek ale nakonec odpověď našel. Útočník Filip Vlček se totiž ocitl v průniku a svou samostatnou akci povedeným blafákem do forhendu využil.

Ani sedesát minut pátečního utkání vítěze nenašlo a na řadu přišlo prodloužení. V něj byli hodně aktivní domácí hráči. Nejprve je zjevil před hradeckou brankou zcela osamocený Volf, poté ještě nebezpečně dorážel Filip Vlček, oba dva hráče Písku ale dokázal Pavelka vychytat. Rozuzlení nakonec přinesly poslední vteřiny prodloužení. Čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou se sám před Pavelkou ocitl Homola a ukázkovým blafákem do bekhendu připsal bonusový bod na písecké konto. Písek tak porazil Hradec Králové 3:2 v prodloužení.