út 17.3.2015 | Adam Joska, Jan Vavřina

Starší dorostenci těžký duel zvládli. Sérii s Pardubicemi rozhodne 3. zápas

Nejen tým Petera Draisaitla měl v pondělí pomyslný nůž na krku. V obdobné situaci byli také starší dorostenci, kteří v sérii hrané na dva vítězné zápasy prohrávali s Pardubicemi 0:1. Jenže těžkou situaci zvládli skvěle, Pardubice roznesli pěti brankami, tím ale nic nekončí. Touha postoupit je obrovská, rozhodne se ve středu v podvečer!

Lvi šli brzy do vedení

Oba týmy začaly již v úvodu utkání velice aktivně a napadaly svého soupeře. Pardubičtí nabídli svému soupeři přesilovou hru, který ji v 5. minutě využil. Červenému popadla nenápadná střela Daniela Liera mezi betony, který tak otevřel skóre utkání – 0:1.

Ve zbytku první dvacetiminutovky sice hosté nabídli svému soupeři tři přesilové hry, jenže Pardubice ani jednu z nich k vyrovnání využít nedokázaly.

Na Pardubické snížení Hradec rychle zareagoval

I ve druhé třetině hrály oba celky velice aktivně, ale soustředily se spíše na obranu a nikdo nechtěl udělat vážnější chybu. Ve 36. minutě Špaček ztratil puk na útočné modré čáře, kde se ho ujal Radovan Pavlík, který ujal do samostatného úniku, v zakončení byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm si Radovan Pavlík nejprve vymíchal gólmana Červeného, položil si ho na led a poté už zakončoval do odkryté klece – 0:2.

O dvě minuty později už se dokázali prosadit i domácí, Budíkova střela se odrazila před bránu k Miroslavu Rohlíkovi, který dorazil kotouč do odkryté klece, čímž využil přesilovou hru – 1:2.

Ihned po obdržené brance se Královští lvi vydali do útoku a následně dokázali dostat puk za brankovou čáru, jenže rozhodčí rozpažil a gól neplatil. Ve 39. minutě už ale Hradec dokázal skórovat dovoleným způsobem a využil již druhou přesilovou hru. Červený neudržel puk v lapačce, k němu se dostal osamocený Štěpán Matějček, jenž ho dorazil za bezmocného gólmana – 1:3.

Cenný výhra znamenající vyrovnání série

Hradečtí se dokázali prosadit i v početní nevýhodě, po sedmi minutách hry ve třetí třetině se vydal do samostatného úniku Pavlík, jehož zakončení Červený zneškodnil, Matějíčkovu dorážku také dokázal zlikvidovat, ale na zakončení Filipa Hronka do prázdné brány už nestačil – 1:4.

V 51. minutě Pardubice opět chybovaly v rozehrávce, tu vystihl Chalupa, po kterém se kotouče ujal Tomáš Zahradník, který ho dokázal procpat za brankáře Červeného – 1:5. Domácí se ale ani za čtyřbrankového rozdílu nevzdávali a snažili se snížit, což se jim povedlo pět minut před koncem, když po přihrávce od Rohlíka trefil přesně levý horní roh hostující svatyně Josef Horyna, čímž Pardubice využily druhou přesilovou hru v zápase – 2:5.

Vypjatý zápas plný šarvátek se poté už dohrál bez další vstřelené branky, Královští lvi tak dokázali vyrovnat stav série na 1:1. Rozhodující zápas je na programu ve středu v Hradci Králové od 18:30.