pá 19.10.2012 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci udolali Boleslav a připsali si třetí výhru v řadě

Páteční extraligové kolo staršího dorostu přineslo zajímavé střetnutí mezi sousedy v tabulce, Hradcem Králové a Mladou Boleslaví. Na branky chudé, avšak ve výsledku zajímavé a pohledné utkání nakonec vyneslo tři body domácímu celku. Daniel Voženílek brankou z přesilové hry ve 20. minutě zařídil první a zároveň také poslední branku utkání. Velkou měrou k výhře Královských lvů přispěl také čistým kontem brankář Michael Müller, který pokryl všechny střelecké pokusy soupeře.

Trefa do černého minutu před koncem třetiny

Start zápasu byl o pětadvacet minut posunutý, čekalo se totiž na příjezd rozhodčích. Když už se konečně hrálo, patřil led především domácím. Přesto se zajímavější šance urodily před jejich bránou. V oslabení pílil kupředu Zdeněk Borovec, kterému ovšem na poslední chvíli ustřelil puk Daniel Šeps. Hosté gólu nedosáhli ani po střele Tomáše Tržického, která spustila velkou melu poblíž brankové čáry.

Jinak byl ale aktivnější Hradec, což se naplno promítlo do posledních pěti minut třetiny. Obrovskou šanci nevyužil nejprve Jan Tvrdík a chvíli po něm ani Matěj Matouš. Další okénko v boleslavské obraně mohl potrestat Daniel Voženílek, který byl v nájezdu faulován a postavil se k trestnému střílení. Jeho exekuce a rána mezi betony ovšem úspěšná nebyla, Patrik Ašenbrenner zakryl volné místečko včas.

Hokejista, který rozhodl o hradeckém vítězství v prvním vzájemném souboji, toho ale vůbec nemusel litovat. Domácí totiž před sirénou dostali možnost přesilové hry a v čase 19:13 si Daniel Voženílek našel odražený kotouč, rychle s ním zamíchal a poslal do odkryté části svatyně – 1:0!

Zápas nenudil, byť další góly nepřicházely

Nejtěsnější možný rozdíl po přestávce donutil hosty tlačit se do útoku. Hradečtí se místy dostali pod tlak a nevycházela jim rozehrávka, soupeře ale do větších příležitostí nepouštěli. Hosté zvedali ruce na hlavu v polovině utkání, kdy ihned po buly Michael Müller neudržel střelu Václava Krupičky, ale rozhodčí jim na to neskočil – kotouč zůstal několik centimetrů před brankovou čarou.

Chvíli poté zaúřadovaly na druhé straně proklatě šikovné ruce Josefa Wolfa. Hradecký útočník se v asi nejhezčí akci zápasu proklestil až před bránu a v klíčovém okamžiku poslal nahrávku napříč brankovištěm Michalu Musilovi, Ašenbrenner se ale přesunul výtečně. Stejně jako v úplně poslední sekundě třetiny, kdy betonem vytáhl dorážku Drahoše Jebavého.

Hradec si svou bojovností došel pro tři body

Čtyřicet minut za sebou v souboji týmů z konce tabulky, jediný gól na světelné kostce. Ani tak ale pokračování zápasu rozhodně nenudilo! Na šanci volného Petra Pravdy v úvodu třetí třetiny, která skončila zakončením těsně mimo, zareagoval expert na Mladou Boleslav Daniel Voženílek. To když našel puk po Bezděkově akci, ale místečko pod tělem hostujícího brankáře už ne.

Od druhé části provázela utkání špičková disciplína hráčů na obou frontách. Vždyť poslední dvě třetiny nabídly jediný faul na každé straně! S gólovou šancí se čekalo zase na koho jiného než Daniela Voženílka. Ten mohl v 52. minutě rozhodnout, kdyby ovšem svůj výjezd na „Václaváku“ v boleslavském pásmu nezakončil jen střelou do brusle bránícího hráče.

Hradec bojoval, seč mohl, aby dotáhl zápas k vítězství. Postupně také gradoval výkon brankáře Michaela Müllera. Boleslavský nápor přišel až necelou minutu před koncem a hosté neotáleli s odvoláním gólmana, ani to jim ale nepomohlo. Müller se nakonec mohl radovat ze svého prvního extraligového čistého konta, celý hradecký tým pak z nejtěsnější možné výhry 1:0!