pá 2.9.2016 | Lenka Jonešová

Starší dorostenci vstoupili do sezóny vítězně. Kolínské Kozly zdolali 5:2

Ostrý start do sezóny mají za sebou také starší dorostenci. Ti se v pátečním utkání představili na domácím ledě, kde přivítali nováčka soutěže SC Kolín. Průběh utkání již od prvních minut napovídal, že Mountfield nedostane body zadarmo. Na Štohanzlovu branku sice Kozlové ještě stihli v úvodu druhé třetiny odpovědět, na další čtyři z holí hradeckých hráčů už však nikoli. V padesáté deváté minutě ještě Kolínští korigovali skóre zápasu na 2:5, radost z výhry už však hradeckým starším dorostencům nepřekazili.

Štohanzlův gól otevřel skóre utkání

Premiérové soutěžní utkání sezóny odstartoval nebezpečnou šancí Štohanzl, jenž si objel Březinovu svatyni a pokoušel se najít skulinku mezi betony hostujícího gólmana. Ten je však sklepl včas a Štohanzlův pokus zmařil. Jenže i hosté si počínali velmi dobře a hrozili v brankovém prostoru před Koubou.

Kalista se po chybě jednoho z domácích beků dostal do samotného úniku, hradecký strážce svatyně však jeho úmysl dobře přečetl a soupeřovu střelu zastavil. Posléze to byla znovu první letka Hradce, která o sobě dala vědět. Mašín nastřelil Březinovo rameno, od kterého se kotouč odrazil. Černou pryž však nedokázal dopravit do sítě ani dorážející Havelec.

Jenže v patnácté minutě poprvé zazněla gólová siréna. Martin Štohanzl obkroužil bránu Kozlů, najel si před Březinu a střelou do horní části se zapsal do zápisu o utkání – 1:0. I Kolínští Kozlové se ještě usadili v pásmu a hrozili před Koubou, nicméně hradecký brankář jistými zákroky držel svůj tým.

Mountfield navýšil vedení dvěma góly

Hosté do druhé třetiny vlétli jako uragán. Na světelné tabuli uběhlo pouze čtyřicet osm sekund a Kolínští vyrovnali na 1:1, když David Zdeněk přihrál kotouč na Robina Martínka, jenž zakončoval do naprosto odkryté brány. Následná pasáž hry byla plná nepřesností, kdy se ani jeden z týmů nedokázal udržet v pásmu.

Jenže Hradečtí přišli s rychlou odpovědí. Na 2:1 zvyšoval střelou z mezikruží do prázdné svatyně Miroslav Havelec, přičemž se na jeho brance velkou měrou podílel Martinec, který na sebe strhl Březinovu pozornost a vytvořil tak Havelcovi volný prostor.

Ve vlastním oslabení mohl zahrozit Mikuláš Matouš, jeho střela ale skončila jen ve výstroji kolínského gólmana. Obrovskou šanci v závěru třetiny měli na hokejkách Kozlové. Proti Grauerově střele ale bravurně zasáhl Kouba. Jenže to byl Mountfield, kdo přidal další branku. Mikuláš Matouš z nenápadné akce zvýšil na rozdíl dvou branek – 3:1.

Kozlům dvě branky nestačily, body bere Hradec

I třetí dvacetiminutovka mohla, po vzoru té druhé, začít rychlým gólem. Střela Dominika Šedivého prošla Březinovi pod betony, za brankovou čáru se ale dokutálela až po odpískání. Rozhodčí nejprve branku uznal, po poradě s kolegy ji však, správně, ohlásil jako neplatnou.

Neuznaná branka hokejisty Mountfieldu nakopla, na Březinu v kolínské brance vysílali jednu střelu za druhou. V padesáté minutě byla jejich střelecká aktivita po zásluze odměněna, když Mašín přihrál kotouč na Jakubu Mušku, který na modré napřáhl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:1.

A asistent Muškova gólu byl i u dalšího střeleckého zápisu. Havelec přihrál ťukecem kotouč Mašínovi, který síťku za Březinou ještě nerozvlnil. Na dorážku Miroslava Havelce byl už ale krátký – 5:1. To ještě nebylo vše. Chvíli před koncem ještě prostřelil Koubu David Zdeněk – 5:2. Víc toho už ale hosté nestihli a domácí Mountfield si tak připsal první výhru sezóny.