so 28.9.2013 | Tomáš Lysý, Martin Voltr

Starší dorostenci z dalšího dramatu vytěžili jeden bod

Poslední zápasy hradeckého staršího dorostu pravidelně nabízejí rozuzlení až v samotném závěru. Nejinak tomu bylo i na ledě Jihlavy, která dokonce letos nezná jiný výsledek než ten nejtěsnější. Po vyrovnané druhé části 1:1 měli blíže k rozhodnutí Královští lvi, šance v poslední třetině ale nevyužili a po neúspěšných samostatných nájezdech se museli spokojit s jedním bodem na svém extraligovém kontě.

První třetina? Pošesté v řadě remíza

Hned po dvou minutách hry se Hradec prezentoval rychlou kombinační akcí. Hronek si najel před Brože, který jeho pokus zlikvidoval, a následně si volného puku na brankovišti všimli rychleji hráči Dukly. První přesilovou hru zápasu zahrávali hosté, ale vážněji branku domácích neohrozili. Naopak po návratu vyloučeného hráče na led jel po chybě v kombinaci Královských lvů Kochánek sám na gólmana Petrice, byl ale podražen Hofmanem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Tomáš Kochánek však úspěšný nebyl, z kruhů Petrice nepropálil.

Také Dukla si zahrála přesilovou hru, a to ve dvanácté minutě. Hradec se ale v oslabení dobře bránil a domácí se prakticky vůbec nedostali ke střele. Oba týmy často chybovaly. Po špatné rozehrávce Hradce se k puku před gólmanem hostů dostal Kochánek, zblízka jej však nepřekonal. V závěru třetiny měla Dukla dvě další slibné šance. Nejprve si v protiútoku vyměnil Balaštík kotouč s Bambulou, ten ale před Petricem minul puk a o několik vteřin později Bambula po individuální akci z pravé strany zamířil bekhendem vysoko nad.

Hradecká reakce byla okamžitá

Druhou část tentokrát začali lépe domácí. Kousal zpoza branky vybojoval puk proti dvěma protihráčům a mezi kruhy našel Ondráčka, který však netrefil levý horní roh klece. Následovala třetí přesilová hra zápasu, která již byla v podání Dukly využita. Kolouch ještě střelou z pravého kruhu vyprášil jen levý beton Petrice, odražený puk se ale dostal k Filipu Nováčkovi, který poslal svůj tým nekompromisně do vedení - 1:0.

Vedení ale vydrželo červenožlutým jen dvě minuty. Po akci Šedy se v závaru před brankou nejlépe zorientoval David Gančarčík a stav byl opět vyrovnaný - 1:1! Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Před gólmanem Hradce se zblízka bekhendem neprosadil Nováček, následně Brož před svým brankovištěm raději v závaru puk přikryl. Pěknou akci předvedli domácí pět minut před koncem druhé třetiny. Bambula našel rozjetého Balaštíka, který z levého kruhu již posílal puk na zcela volného Ondráčka. Ten se ale k zakončení nedostal, hradecký obránce Luštinec dobře přečetl hru a vložil do přihrávky svojí hokejku.

Nevyužité gólovky Lvů znamenaly prodloužení

Zatím všechny zápasy domácího týmu skončily rozdílem jediného gólu, takže se ve třetí třetině očekávala opatrná hra. A také tomu tak delší dobu bylo. Během deseti minut třetí části si ani jeden z týmů nevypracoval gólovou příležitost. Navíc se k opatrné hře přidala také nepřesnost, oba týmy se často dopouštěly zakázaných uvolnění. V jednapadesáté minutě dostala Jihlava znovu výhodu přesilové hry, Petric se ale výrazněji nezapotil.

Po návratu vyloučeného Hofmana ovšem přišly hned čtyři velké šance královéhradeckých hokejistů. Nejprve vleže vychytal Brož u pravé tyčky zcela volného Gančarčíka. Dvacet vteřin poté najížděl na domácího gólmana z levé strany Malinský, ale těsně minul pravou tyčku. Třetí neproměněnou možnost v krátkém časovém sledu si připsal Zahradník, který z kruhů trefil levé rameno Brože. No a v poslední výraznější šanci základní hrací doby v situaci dva na jednoho přihrál Chalupa Malinskému, nejproduktivnější hráč Lvů si ale opět vylámal zuby na Brožovi.

Dukla jeden z celkových pěti nájezdů proměnila

Prodloužení přineslo nejvážnější šanci ve své čtvrté minutě. Kolouch se dostal před Petricem ke střele, ale překonat ho nedokázal. Puk se sice opět odrazil k jihlavskému útočníkovi, který již odkrytou klec trefil, ale ještě předtím byla jedním z hradeckých hráčů úmyslně posunuta. Dukla tak dostala druhou možnost trestného střílení v zápase! Kolouchovi ale při exekuci nájezdu puk lehce přeskočil hůl, takže musel změnit své původní plány a v náhradní variantě zakončení nenašel skulinku mezi betony gólmana Hradce Králové.

V samostatných nájezdech se ale už Jihlava z výhry radovala. Za Hradec postupně neproměnili nájezdy Hronek, Zahradník a Chalupa, zatímco domácím stačilo, že se ve druhé sérii trefil nad lapačku Petrice do levého horního rohu Jiří Ondráček – 2:1 po nájezdech.