pá 11.1.2013 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci zahájili druhou část extraligy vítězstvím s Přerovem

Starší dorostenci měli poprvé v novém roce na programu soutěžní utkání. Na domácím ledě přivítali předposlední celek Přerova, který v dosavadním průběhu soutěže nasbíral pouze jedenáct bodů. Královští lvi ovšem k utkání přistoupili zodpovědně, soupeře nepodcenili a do tabulky si připsali tři body za vítězství 5:0. Nejproduktivnějším hráčem domácích byl se dvěma brankami a jednou asistencí Radek Pilař, který se nedávno vrátil z reprezentační akce U17. Svou měrou k vítězství přispěl vychytaným čistým kontem také brankář František Veselý.

Rychlý úspěch domácím pomohl

Zápas odstartoval kvůli čekání na rozhodčí o celých 45 minut později. Ovšem brzy po úvodním buly už přišla první branka zápasu. Ve třetí minutě dostal puk z hradeckého pásma Drahoš Jebavý a přerovského beka přebruslil rychlík jménem Radek Pilař, který následně brankáře Grigárka trochu se štěstím prostřelil a Hradec vedl – 1:0.

Hosté měli několikrát namále i v dalších okamžicích. Podobnou pozici měl David Gančarčík, sám autor první trefy o chvíli později narazil na pohotovou lapačku Jakuba Grigárka. Přerovu nepomohla ani úvodní přesilovka, naopak se musel dál bránit především prvnímu hradeckému útoku Voženílek – Pilař – Jebavý.

Ten se také postaral o druhý gólový zápis. Hradečtí hráli dokonce v oslabení, když se Jebavý dostal do velké šance, ale to ještě místo nad gólmanovým ramenem nenašel. Za necelou minutu nato však vybídl přihrávkou z rohu Daniela Voženílka, který zamířil milimetrově přesně k tyčce za Grigárkovou vyrážečkou. Východočeši svou převahu v první části promítli do vedení 2:0.

Dvě trestná střílení v rozmezí devíti sekund

Ve druhé třetině se hra postupem času otevřela. Hradec byl sice stále lepším týmem, ale zaváhání v jeho obraně připravovala možnosti i hostům. Jednu takovou nevyužil třeba v přečíslení Filip Nohál. To nejdůležitější z prostřední části se však vešlo do 30. minuty.

Hradec se doposud v přesilových hrách trápil, ale tentokrát už uspěl, když si na Havránkův puk od modré počkal kolega z obrany Jan Skála a z předbrankového prostoru ho poslal po ledě k tyčce – 3:0.

Jeden gól, byť samozřejmě důležitý, však nebyl tím nejzajímavějším, co se na ledě stalo. Deset sekund po něm totiž měli hosté možnost trestného střílení, kterou kapitán Daniel Karola nevyužil. No a o pouhých devět sekund později dostali stejnou šanci i domácí, jmenovitě Josef Wolf, jenže ani on neuspěl!

V útočném pásmu byli stále o poznání nebezpečnější Královští lvi. V přesilovce chybělo málo k dalšímu gólu natahujícímu se Voženílkovi, další šance měl i autor předchozí branky a v celém utkání velice aktivní bek Jan Skála. Ani on každopádně stavem nepohnul.

Hosté se drželi, ale v závěru ještě inkasovali

Do posledního dějství už šli Zubři jen s touhou pokusit se o zázrak. Dál však za svým soupeřem zaostávali a museli faulovat, nicméně hradecké přesilovky atraktivitě hry nijak nedodaly. V rovnovážném počtu hráčů musel všechny přítomné zaujmout fantastický zákrok Jakuba Grigárka. Ten nejen že zneškodnil Burešovu ránu, ale když se puk snášel za jeho záda, ještě podruhé máchl lapačkou do vzduchu a neuvěřitelným způsobem poslal kotouč mimo tři tyče.

Hradečtí se sice trápili, nicméně stejně ještě zvládli skóre navýšit. A to hned dvakrát. Čtyři minuty před koncem přenechal Jebavý v tandemu puk Radku Pilařovi, jenž po pár tempech zaznamenal svůj druhý úspěch v zápase. No a v čase 59:14 dostrkal puk za Grigárkova záda David Gančarčík – 5:0.

V samotném závěru se i Přerov mohl zapsat do střelecké listiny, jenže Daniel Pecha napálil jen tyčku. František Veselý si tak připsal první čisté konto v sezóně, jeho tým jednoznačné vítězství pětibrankovým rozdílem.