so 3.3.2012 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci zakončili základní část vysokou porážkou

Dlouhodobou část extraligy uzavřeli starší dorostenci domácím zápasem proti brněnské Kometě, kterou v prvním zápase přehráli 5:2. Tentokrát ale prožili úplně opačnou partii. Zpočátku sice byli aktivnější, jenže branky střílela pouze Kometa. Jihomoravané postupně navyšovali svůj náskok až do konečné podoby 8:2, Hradečtí tedy před play-off museli skousnout nepříjemný debakl.

Hosté udeřili ze své první vážnější akce

Úvod poznamenalo hned ve čtvrté minutě brněnské vyloučení, v němž si Hradečtí vypracovali dobrý tlak. Ani jeden z hokejistů v bíločerveném však puk do branky nedotlačil. To se nepodařilo ani v minutě osmé Michalu Procházkovi, jenž ztroskotal na rychlé lapačce brankáře Lukáše Klimeše.

Vzápětí tak přišel trest. Spolupráci dvou mladíků v týmu Komety zakončil milimetrově přesnou dělovkou Pavel Jenyš0:1. Nadále byla aktivita především na straně domácího týmu, ovšem jisté Klimešovy zákroky vyrovnání nedopustily. Neuspěl ani Lukáš Nedvídek, jehož průnik skončil na rameni hostujícího gólmana.

V prostředním dějství se rozhodlo

Druhá část začala pro hradecké hokejisty hodně studenou sprchou. Dvakrát v rychlém sledu totiž faulovali a Kometa využila obě dvě přesilové hry. Nejprve se svou tečí prosadil Adam Raška a následně byl na brankovišti dostatečně důrazný Filip Beneš. Na konci 22. minuty tak už platilo skóre 0:3.

I tak se Hradečtí mohli do zápasu brzy vrátit. Neproměnili však své možnosti a soupeř jim zasadil další dva údery. Pod oba dva se podepsal Adam Raška. Nejprve potrestal zaváhání Michala Šivela a vyhnal ho z brány, poté ale neušetřil ani jeho náhradníka Vlastimila Haka, za jehož záda dorazil kotouč a mohl se radovat z hattricku – 0:5.

Následně však domácí tým konečně vyzrál na brankáře Lukáše Klimeše a proměnil v rozmezí dvou a půl minut dvojici šancí. Nejprve ujeli Lukáš Nedvídek s Tomášem Půlpánem do přečíslení a druhý jmenovaný přihrávkou svého parťáka nepohrdnul. Poté z podobného místa zamířil s neochvějnou přesností také Michal Procházka2:5.

Jenže Kometa zaplašila myšlenky domácích, které směřovaly k další dramatizaci skóre, ještě před koncem druhé třetiny. Hradecký bek se marně snažil uzmout kotouč Adamu Raškovi a po jejich souboji doklouzal puk až do hradecké klece – 2:6.

Kometa si vítězství ještě pojistila

Čtyřbrankový deficit domácích před třetí třetinou značil, že už Hradec na vítězství soupeře jen těžko něco změní. Po necelých třech minutách navíc kapituloval posedmé, když brněnskou kombinaci zakončil zasunutím mezi Hakovy betony Ondřej Kovářů2:7.

Definitivní podoby ale skóre nabylo až v čase 50:52. Byl to nejlepší střelec utkání Adam Raška, kdo využil práci svého dvorního asistenta Filipa Beneše a zaznamenal už svůj pátý gól v zápase. Moravané měli k dispozici i další šance, jenže Vlčkovu střelu zastavila tyčka a proti Benešovi se zaskvěl Vlastimil Hak. Zápas i tak skončil jednoznačným poměrem 2:8.

Pavel Táborský (HC VCES Hradec Králové):
V dnešním utkání nás vůbec nepodrželi brankáři. Mně osobně se dnes promítla v podstatě celá naše sezóna, kdy tlačíme, tlačíme a pak dostaneme laciné góly. Výkony brankářů máme strašně nevyrovnané. My jsme góly dnes nedávali, proto klobouk dolů před brankářem soupeře. To, co dnes pochytal, to byla nádhera. Dolů nás dostal především čtvrtý inkasovaný gól a pak už to byl pouze takový zmar.

Jan Konečný (HC Kometa Brno):
Na poslední víkend soutěže jsme se hodně připravovali. Už v Liberci jsme odehráli výborné utkání a chuť jsme měli i dneska, chtěli jsme navázat na předchozí výkon. Začátek od nás nebyl až tak dobrý, ale pak jsme se chytli a nakonec podali výborný výkon. Za stavu 5:0 jsme sice trochu polevili a nechali si dát dva góly, ale v kabině jsme si k tomu něco řekli a zase jsme přidali. Manšaft nám šlape, snad se nám takhle bude dařit i v play-off.