pá 15.2.2013 | Aleš Novotný, Martin Voltr

Starší dorostenci ztratili zápas se Zubry v posledních dvou minutách

Starší dorostenci zamířili k jedinému utkání víkendu na led předposledního Přerova. Na gól se čekalo až do třicáté minuty a dal ho hradecký Michal Musil, který pak zareagoval i na vyrovnání domácích. Když ale i Přerov zopakoval svůj počin, Hradec už na třetí gól nedosáhl a v posledních dvou minutách naopak přišel o naději na bodový zisk. Zubři totiž využili přesilovku a poté potrestali hradeckou power-play, svěřenci trenéra Petra Luštince tak po prohře 2:4 ztrácejí na postupové příčky už osm bodů.

Vyrovnaná první třetina bez branky

Utkání zahájil velkou aktivitou přerovský tým, pokazil mu ji ale faul Václavíčka. Dost živo tak bylo před Grigárkem, který však střelu Klemence zlikvidoval. Domácí zahrozili až po dalším oslabení v desáté minutě, kdy Karola přenechal kotouč Gremlicovi, jehož bomba skončila na betonu gólmana.

Ve dvanácté minutě se zrodila největší příležitost první třetiny. Měl ji přerovský Kubal, avšak z brejku narazil na připravenou lapačku Michaela Müllera. V závěru úvodní periody najížděl ještě do solidní šance Daniel Šeps, ale i brankář Zubrů svůj tým podržel.

Dva Musilovy góly určily nadějný stav

Druhá třetina také měla hodně vyrovnaný vývoj a v šancích se oba týmy neustále střídaly. Zubři ubránili oslabení, ale poté udělali velkou chybu po buly. Zcela volný Michal Musil se proto s ničím nepáral a Grigárka v přerovské kleci jednoduše prostřelil – 0:1.

Odpověď na vedoucí gól Hradeckých ale přišla poměrně brzy. Přerov sice nevyužil přesilovku čtyři na tři, v níž aktivně střílel, ale dorážka Daniela Václavíčka v následném přečíslení už byla úspěšná. Z vyrovnání se ovšem domácí neradovali dlouho. V přesilovce hradeckého mužstva totiž střílel znovu Michal Musil a kotouč po dvou odrazech přepadl přes rameno brankáře – 1:2.

Až závěr rozhodl o špatném konci

Hradec tak při vstupu do třetí části držel nejtěsnější vedení, soupeř naopak musel dotahovat. Ze začátku to byli Východočeši, kdo několikrát zaútočil. Střely Šepse i Tvrdíka skončily u zasahujícího Grigárka. Přerov s přibývajícím časem začal více bojovat, což mu přineslo úspěch. V 51. minutě byl při závaru u brány velmi důrazný Daniel Václavíček a střelou z otočky vyrovnal – 2:2.

Domácí vycítili šanci a bruslením si v závěru vynutili hradecký faul, jejich obléhání svatyně pak vyústilo v gól. Střela Ondřeje Dudy prošla za Müllera, a Zubři tak necelé dvě minuty před koncem strhli vedení na svou stranu – 3:2.

Hradec Králové v poslední minutě vsadil vše na hru bez brankáře, ale ta se mu nevydařila. Gólman ještě ani nedojel na střídačku, když odražený puk získal Daniel Karola a pohotově trefil prázdnou klec – 4:2.