so 17.11.2012 | Lukáš Chuchválek, Martin Voltr

Starším dorostencům utekla první polovina zápasu, z Boleslavi body nevezou

Vítěznou sérii čítající tři utkání měli v zádech hradečtí starší dorostenci, když zajížděli na led Mladé Boleslavi. Tu letos v obou dosavadních zápasech porazili. Tentokrát ale po sedmi minutách prohrávali už o dva góly a když ve druhé třetině inkasovali znovu, nevypadalo to s nimi dobře. Královští lvi sice ještě nesložili zbraně a dvakrát svého soupeře kousli, jenže na vyrovnání už nedosáhli. Středočeši naopak v hradecké power-play rozhodli o své výhře 4:2.

Hradec brzy po výstupu z autobusu prohrával

Poprvé domácí udeřili už v čase 4:04, když přetavili krátké obléhání Veselého branky v úvodní gól vymetením víka. O to se postaral Stanislav Brzák. Hradec se z toho ještě nestihl oklepat a v 7. minutě lovili puk ze sítě podruhé, když se prosadil Dominik Skořepa – 2:0.

Východočechům chvíli trvalo, než se dostali do tempa a udělali si pořádek v defenzivní činnosti. V 10. minutě promarnil dobrou šanci Drahoš Jebavý, když nevyužil námaz od domácích obránců zpoza brány. Boleslav dalších několik minut tlačila, nutila Hradci svou hru a na dlouho zaměstnala brankáře Františka Veselého. Před první sirénou však Královští lvi zařadili vyšší rychlost, ovšem Ašenbrenner jim skórovat nedovolil.

Lvi se do zápasu přece jen vrátili

Ve druhé třetině se hrál o poznání vyrovnanější hokej. Domácí si už spíše hlídali stav, zatímco Hradec musel skórovat. Mladá Boleslav pak zvýšila na 3:0 v nenápadné situaci, kdy nejprve těsně netrefil poloprázdnou bránu Ondřej Černý, aby pak puk za brankovou čáru dostal jeho spoluhráč Tomáš Verner.

Situace byla pro Východočechy v tomto momentu o to horší, že vzápětí putovali do čtyř. V oslabení však paradoxně ožili. Jebavý s Wolfem se po ztrátě puku domácích na modré vrhli do přečíslení dvou na jednoho, ale zakončení se jim opět vůbec nepovedlo.

Podobných kiksů v obraně předvedla Boleslav ještě několik a ve 26. minutě z toho byl první hradecký gól. V přečíslení se do brány trefil Daniel Šeps, který zvládl zpracovat puk i přes péči obránců soupeře. Dvě minuty nato se navíc Hradec dostal ke kontaktní brance! Nutno dodat, že s pořádnou porcí štěstí, protože si ji domácí vsítili sami. Připsána byla Vlastimilu Šedovi – 3:2.

Kýžené vyrovnání nepřišlo

Boleslavští čekali, že do třetí části vstoupí Východočeši s jednoznačnou touhou vyrovnat. Proto sázeli zejména na bojovnost a taktické bránění. Přesto se nedokázali vyvarovat dalších námazů, které nedokázal využít Matějček.

Jak čas plynul, dávali si domácí čím dál víc pozor a čím dál méně pouštěli Východočechy před Ašenbrennera. Dvě minuty před koncem mohli Boleslavští přesto litovat, kdyby Vlastimil Šeda prokázal více chladnokrevnosti v nájezdu, kdy si domácí opět nepohlídali zadní vrátka.

Královští lvi následně zkusili hru bez brankáře, ale rána Matějčka jen přeletěla bránu. Posléze ztratili puk a Boleslav pak gólem do prázdné brány zásluhou Vojtěcha Němce výsledek zápasu potvrdila – 4:2.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
Utkání se mi hodnotí dobře. Tři body jsou pro nás důležité a hlavně si kluci dokázali, že umí vyhrávat, pro sebevědomí je to důležité. Jen je škoda, že si dobře rozehraný zápas zkomplikovali vlastním gólem a inkasováním střely, kterou gólman neviděl přes hráče. Kluky jsme pak o přestávce upozorňovali, aby se z toho nesložili, dokázali hrát, dobře bránit a čekat na správnou příležitost. Věděli jsme, že do nás soupeř určitě půjde, bude chtít vyrovnat. Dařilo se nám ho držet až do závěru a v power-play jsme rozhodli. Chyby tam však byly a asi i budou. Soupeři často nabízíme laciné gólové šance v situacích, kdy je hráč v držení kotouče a není na něj činěn nátlak. To je naše dlouhodobé mínus.