so 20.9.2014 | Vojtěch Balaštík, Jan Vavřina

Staršímu dorostu se víkend nepovedl. Po Spartě prohrál také v Jihlavě

V pátek nastoupili starší dorostenci doma proti Spartě, na kterou nestačil ani povedený výkon. S podobnou hrou chtěli vyrukovat na Vysočině na Jihlavu, to se bohužel nepovedlo. Východočeši dokázali, stejně jako v derby A-tým, dvakrát srovnat stav zápasu, na kanonádu Dukly ze druhé třetiny, ve které vstřelila čtyři branky, zareagovat bohužel nestačili.

První dějství vyznělo pro oba celky stejně

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří v první polovině dávali Hradeckým zabrat, když dobře otáčeli hru ve středním pásmu a valili na Groha jeden útok za druhým. Po třech minutách se tak dokázal prosadit Daniel Kolouch, když se jako první zorientoval v předbrankovém prostoru a rozvlnil síť – 1:0! To nakoplo Jihlavské ještě víc, ale z dalšího tlaku nedokázali vytěžit branku.

Toho využili hosté, kteří se dostali do první brankové příležitosti a hned jí využili na výbornou. Po chybě ve středním pásmu jeli 2 na 1 Radovan Pavlík s Tomášem Zahradníkem a po dvou výměnách prvně jmenovaný stav srovnal. To se očividně domácím nelíbilo, když za necelé dvě minuty vrátil vedení Jiří Bambula na stranu jihlavských – 2:1.

Následoval faul Ondřeje Najmana a oslabení Dukly, které zvládali svěřenci trenéra Augusty na výbornou. V samotném závěru se však ocitl před Kořenářem osamocený Radovan Pavlík a svou druhou brankou znovu srovnal stav, když protlačil puk do jihlavské svatyně až na druhý pokus. Diváci viděli čtyři branky a první třetina tak skončila nerozhodně 2:2.

Druhá třetina zlomila Královským lvům vaz

Druhé dějství nabídlo také čtyři branky, ale tentokrát všechny do sítě Královských lvů. Hned po minutě hry se po sérii několika odrazů dostal ke střele Michal Suchý a za Grohova záda jej tečí dostal Vladimír Oščádal – 3:2. O pár okamžiků později si Východočeši vynutili další přesilovku, ale místo aby v ní vstřelili branku, tak inkasovali. Nepřesnou rozehrávku zachytil Mejzlík, posunul puk na Jiřího Bambulu a útočník s čichem na góly si připsal druhý gól v dnešním utkání a vyhnal Dominika Groha z brány, za kterého tak nastoupil Tomáš Vomáčka. Tento gól se dá označit za zlomový okamžik utkání, jelikož od té chvíle udávali domácí tempo hry.

Na chvíli si vypracovali tlak hosté, ale z následného protiútoku přišel zmatek před Vomáčkou, kde se nejlíp zorientoval Jiří Ondráček a zavěsil do horního rohu – 5:2. V čase 29:41 bylo nařízeno trestné střílení pro Jihlavu, když byl v úniku faulovaný Vladimír Oščádal. Mladík s číslem 34, ale nabídku nevyužil.

Následovalo několik dobrý šancí domácích, kteří drželi Hradec mimo gólové příležitosti. Výborně hrající Bambula nastřelil nejprve tyč, ale tři minuty na to zafungovala spolupráce Pavla Kousala s Ladislavem Pospíchalem a prvně jmenovaný poslal puk mezi Vomáčkovy betony – 6:2! Druhou třetinu tak ovládli domácí a vzali celé utkání pod svou kontrolu.

Hradec se na srovnání skóre nezmohl

Závěrečné dějství přineslo zvlášť ke konci méně zajímavý hokej. V čase 44:37 se Hradeckým podařilo vstřelit snižující gól, když se prosadil Tomáš Zahradník – 6:3. Dvě minuty na to však rozradostnil domácí střídačku Vojtěch Pražák, když využil početní výhodu a střelou z mezikruží nedal Vomáčkovi šanci – 7:3.

Posledním hřebíčkem do rakve byl gól Jiřího Ondráčka, kterému krásně nabil Lukáš Vala po své individuální akci – 8:3. V tu chvíli se zápas začal dohrávat a co do zajímavých šancí už nic nepřinesl. Královským lvům se tak nepodařilo navázat na první dva povedené víkendy, v nichž si připsali tři výhry. Po páteční prohře se Spartou vyšli naprázdno i na ledě jihlavské Dukly.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava):
My jsme určitě hodně spokojení s výsledkem a nějakým způsobem i s naší hrou. Navázali jsme na zlepšený výkon v druhé polovině utkání s Libercem, i když tam jsme nebodovali. Nyní ano, jsou to pro nás důležité tři body a dobré vítězství.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Z utkání jsem rozčarovaný, protože jsem si myslel, že to bude vypadat podstatně lépe. Ze začátku jsme s Duklou ještě tak nějak drželi krok, ale ve druhé třetině jsme měli nepochopitelný výpadek, kdy jsme třikrát rychle inkasovali. Zřejmě nám nesedělo malé hřiště, na které byli domácí více zvyklí, protože byli všude o krůček rychleji. Na to jsme nedokázali odpovědět. Navíc jsme nastřelili snad každého hráče Dukly a dali si dva vlastní góly, kdy se puk odrazil od našich nohou do brány. Všechno se to tak nějak spojilo v jedno nepovedené utkání. Mrzí to, ale musíme jet dál.