ne 2.11.2014 | Lukáš Štěrovský, Martin Voltr

Šťastných třináct! Junioři zdolali Popovice díky třetí třetině

Do první reprezentační přestávky nepoznali hradečtí junioři ani jednou pachuť porážky! Tentokrát hostili odvetu s Velkými Popovicemi a zkraje druhé třetiny vedli o dvě branky, jenže hosté během jediné minuty dokázali euforicky vyrovnat a dostat se Mountfieldu na kobylku. Domácí favorité se však o přestávce uklidnili, třetí třetinu vyhráli 3:0 a na své konto si připsali další triumf. Už třináctý v řadě!

Po většinu doby vyrovnaná bitva

I když hráči obou mužstev vtrhli do utkání s vervou a evidentní chutí, valná část úvodní periody moc hokejové krásy ani akce nenabídla. Devět minut se hrálo převážně ve středním pásmu, bez většího ohrožení brankáře.

Výjimkou byla akce z desáté minuty, kdy po nahození prakticky z nulového úhlu musel Ašenbrenner řešit nepříjemnou situaci v podobě kotouče poskakujícího po zádech a ramenou. Nakonec jej ale dokázal vytěsnit mimo tři tyče. I díky tomu se z gólu mohli jako první radovat Hradečtí, to když o čtyři minuty později Jiří Uhlík napálil odražený kotouč do horní části branky – 1:0.

Další minuty přinesly na obou stranách na chlup stejné situace: Útočící hráč vždy zajel do brankoviště s takovou razancí, až skončil i se samotným brankářem za brankovou čárou. Skóre se už ale neměnilo.

Tři góly v rámci sedmdesáti jedna vteřin

Jestliže první dějství bylo spíše klidné, pak druhá třetina přinesla tu správnou akci, a to hned po jejím bezprostředním začátku. V rámci jedné minuty a jedenácti vteřin totiž padly hned tři branky. Nejprve se ve vlastním oslabení prosadil hradecký Ondřej Kovářů, když vypíchl rozehrávku hostů na modré čáře. Místo přihrávky na spoluhráče volil střelu, a ta se ujala jako gólová – 2:0.

Jenže pak bleskově udeřili dvakrát po sobě hosté. Ašenbrenner musel vyjet pro puk až k mantinelu, jenže namísto rozehrávky jej nešťastně poslal do vlastní sítě. Branka byla připsána Štěpánu Čásenkému, čímž hosté využili přesilovou hru a korigovali na 2:1. Michal Honc pak z nájezdu, kdy na svých bedrech musel snést ještě dva dotírající hradecké obránce, dokázal protlačit puk skrze Ašenbrennerovu výstroj a vyrovnal. Ten uvolnil místo v brance kolegovi Veselému.

Zbytek třetiny se nesl ve zcela opačném duchu než první perioda. Na obou stranách jsme mohli vidět hned několik šancí, jenže žádná z nich gólem neskončila.

Jasná dominance Mountfieldu rozhodla

Po nástupu do poslední části se domácí celek uvedl trvalým tlakem, který postupně navyšoval až do neúnosné míry z hlediska celku Popovic. Po několika promarněných šancích se v rámci 48. až 55. minuty postupně prosadila hned trojice Hradeckých.

René Piegl propasíroval puk za záda Kostky přízemní dělovkou po modré. Jan Michálek si nalezl cestu od pravého mantinelu až do brankoviště hostí, v němž dokázal puk zamést tak šikovně, že nakonec skončil za zády brankáře. Poslední hřebíček do rakve zatloukl Popovicím Patrik Miškář, když zvládl precizně trefit přihrávku Přemysla Syna za záda přesouvajícího se Kostky. Tím zpečetil stav utkání na závěrečných 5:2.

Michal Pahulák (Mountfield HK):
První dvě třetiny byly hodně špatné. Vypadalo to, jako kdybychom byli sami se sebou po pátečním výkonu spokojení. Myslím si, že až závěrečná část, kdy jsme Popovice přehráli, odpovídala tak nějak našim představám.

Zbyněk Kukačka (HC Slavoj Velké Popovice):
Soupeř ukázal svoji kvalitu, a to zejména ve třetí periodě, kdy nám trochu došly fyzické síly. Ale myslím si, že dvě třetiny, kdy jsme s Hradcem stačili bruslit, byly vyrovnané.