ne 8.1.2023 | Štěpán Navrátil, Klára Petrásková | Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Stíhací jízda bez bodu. Junioři o gól podlehli Olomouci

Čtvrtý korálek juniorka na vítěznou šňůru nenavlékla. Na ledě poslední Olomouce prohrávala už po půl minutě hry, Kohouti se potom dvakrát v zápase dostali do dvougólového náskoku. Z něj Mountfield pokaždé ukrojil pouze jednu branku, na dorovnání skóre a poslání duelu do nastavení už mu ale nezbýval čas. Olomouci tak podlehl těsně 2:3.

Juniorka naskočila na led ve skvělém tempu. Dokonce hned po dvaatřiceti vteřinách od úvodního buly šli Kohouti do vedení. Výstavní rána Patrika Janecha zaplula přesně k tyči a namlsaní domácí hokejisté pokračovali ve skvělé aktivitě i nadále. V přesilové hře poté střílel Fasner do hloučku těl před Kasalovou bránou a chytře postavený Jakub Belan byl ve správný čas na správném místě. Kotouč se od jeho výstroje odrazil až za brankovou čáru. Zahrozili ale i hosté, rána obránce Boukala rozezvonila levou tyč Nowakovy svatyně. Gól však Mountfield vstřelit nedokázal a po dvaceti minutách šla Olomouc do kabin s dvoubrankovým vedením.

Začátek prostředního dějství ovlivnilo vyloučení na straně domácích. Hradečtí přebrali iniciativu a zásluhou individuální akce Jiřího Klímy snížili. Mora si mohla vzít vyšší vedení zpět, ovšem po šikovné teči Sedláčka kotouč narazil pouze do tyče. Ostrou ranou se připomněl i střelec Belan, ale tentokrát byl Kasal se svou lapačkou rychlejší.

Dramatická třetí dvacetiminutovka začala zajímavým únikem Tomečka ve vlastním oslabení, pod nohy se mu však duchapřítomně vrhnul Žaba a celou akci překazil. To však domácí nemuselo mrzet, jelikož se díky skvělé práci Tomáše Galvase vyšvihli opět na rozdíl dvou gólů. Mladičký bek Olomouce převzal kotouč již ve středním pásmu a po obkroužení branky zasunul přesně k tyči. V závěrečném tlaku sice hosté zásluhou Michala Beneše snížili, ale všechny další střely skončily na Nowakovi a Kohouti tak ve velmi důležitém utkání s Hradcem Králové brali plný počet bodů za vítězství 3:2.