so 26.2.2022 | Klára Petrásková

Střelecká převaha a tři body. Dorost si doma poradil s Jihlavou

Už od začátku bylo vidět, že Lvi to s výhrou myslí vážně. V první třetině poslali na soupeře šestnáct střel a čelili jen pěti! Střelecká převaha pokračovala i nadále, a i když to byl soupeř, kdo otevřel skóre, na konci se radoval Hradec. Třemi góly otočil vývoj a zaslouženě zvítězil nad Duklou 3:1.

Dvacet minut bez gólu i vyloučení

Z předchozích vzájemných zápasů vyznívala bilance se čtyřmi výhrami jednoznačně lépe pro Jihlavu, byl to ale Hradec, kdo se do start sobotního mače pustil s větší vervou. Více okupoval útočné pásmo a vytvářel práci pro Černého, i tak bylo ale nebezpečných šancí k vidění spíše poskrovnu. Nadějně vypadala dorážka Hory u odkryté brány, jenže kotouč mu nesedl dobře na hůl.

Slibnou ránu si po polovině třetiny připsal i Král pálící z levého kruhu křížem těsně nad ledem, chvíli nato zase Síla neuspěl Černému tváří v tvář. Na druhé straně zase Kasal v rychlém sledu likvidoval pokus z pravého kruhu a hned poté ránu od modré, do kabin se tak po dvaceti minutách odcházelo za bezbrankového stavu.

Hra nabrala větší spád a přišly úspěšné trefy

Na startu druhé části vyrobili domácí dva nedůrazy v obraně a Jihlava ten druhý potrestala. Rána Veselského šla ještě nad bránu, o pár minut později ale Andrej Klapica už využil toho, že domácí obránci si nerozuměli s gólmanem, a z dorážky otevřel skóre – 0:1. Východočeši ovšem nezůstali opařeni a už za necelé dvě minuty byl stav 1:1, když se Jakub Jón prosadil z několikáté dorážky.

Vyrovnanou hru okořenila po polovině zápasu první přesilovka, kterou si zahráli domácí hokejisté, vytěžit vedoucí trefu z ní ale nedokázali. To je však nakonec příliš mrzet nemuselo, protože dvě minuty před sirénou už se přeci jen radovali. Marek Mráz posunul zprava kotouč Jakubu Jónovi, který ho z pokleku poslal do levého vinglu a už podruhé rozvlnil jihlavskou síť – 2:1.

Dukla zabrala, Mountfield však drama nepřipustil

A krátce po návratu za kabin nebyl Jón daleko od hattricku. Jeho první střelu vyrazil totiž Černý před sebe a došlo na dorážku, ta ovšem do vymezeného prostoru nezamířila. Na kluzišti byla vidět bojovaná hra z obou stran – zatímco Východočeši se snažili především ubránit hubený náskok, Jihlava se zase drala dopředu za účelem co nejdřívějšího vyrovnání.

Jenže hokejisté Dukly pořád ne a ne se dostat přes domácí obranu v čele s brankářem Kasalem, který zapsal několik důležitých zákroků a pořád držel vedení na straně Lvů. Zajímavé dění přinesla poslední pětiminutovka, kdy Jihlavští nebyli daleko od srovnání při důrazu u levé tyče, Hora s Venclem zase nevyužili přečíslení. Definitivní rozhodnutí nakonec padlo dvacet vteřin před koncem, kdy Tomáš Hora trefil důraznou ranou odkrytou klec a potvrdil hradecké vítězství 3:1.