st 7.3.2007 | Daniel Višňák

Težký zápas v Berouně Energetici zvládli, vyhráli 3:1

Hradečtí hokejisté prohrávali v Berouně až do poloviny utkání brankou domácího Klause ze 3. minuty 0:1. Skóre se jim podařilo vyrovnat ale zásluhou obránce Jiřího Hendricha ve 33. minutě, a když se za necelou minutu prostřelil Krause podruhé Daniel Volráb Hradec vedl 2:1. Svůj těsný náskok drželi hosté proti houževnatým Medvědům až do 48. minuty kdy našel Martin Koudelka najetého Romana Vondráčka a ten pojistil svou brankou středeční výhru Východočechů v Berouně. Hradečtí hokejisté tak i dvě kola před koncem základní části stále drží první místo, nyní díky prohře Ústí v Prostějově 1:5 dokonce o tři body.

Už po 77 vteřinách hry šel na trestnou lavici berounský kapitán Jiří Novotný, ovšem Medvědi tuto nevýhodu změnili na vedoucí gól. Přesně v čase 2.00 totiž ztratil na útočné modré čáře puk bývalý berounský hráč Petr Šinágl, následoval rychlý brejk a obránce Martin Klaus švihem dokonale zaskočil nesoustředěného Alexandra Hyláka v brance Východočechů ranou pod vyrážečku - 1:0. Energetici byli překvapivým vývojem zaskočeni a až v 6. minutě po úniku Patrika Finka ve vyložené pozici nezpracoval puk Patrik Šebek. Ve 13. minutě v přesilové hře berounský Pavel Mrňa z úhlu po odraženém puku mířil do již připraveného Hyláka a v následující minutě unikl po levém křídle Richard Diviš a znovu Patrik Šebek ztroskotal na výborném zákroku Jana Krause. Medvědi pak nevyužili 99 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 a snaha hradeckých hráčů o vyrovnání nepřinesla v první třetině úspěch.

Celou druhou dvacetiminutovku byli hosté lepším mužstvem, ale skórovat se jim stále nedařilo i díky parádním zákrokům až třetího berounského brankáře Jana Krause. Nevyzrál na něj ani hradecký kapitán Jaroslav Roubík a ve 29. minutě po sobě Patrik Fink a Miroslav Fišer. Medvědi hrozili z rychlých brejků a po zranění Pavla Mrni a Petra Hracha hráli ve značně improvizované sestavě a rychle jim ubývaly síly. Zlom v zápase nastal po jeho polovině, když hradečtí během 33 vteřin otočili skóre a konečně prolomili Krausovu neprůstřelnost. Ve 33. minutě Jiří Hendrich švihem nad Krausovu vyrážečku vyrovnal a po něm se prosadil Daniel Volráb nenápadnou ranou po ledě. Berounští hráči dřeli, hokejovost hostů nahrazovali obětavými zákroky a do kabin šli po druhé třetině s jednogólovým mankem.

Zkraje poslední třetiny nevyužili Energetici 23 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, ale vše si vynahradili ve 48. minutě. Martin Koudelka zatáhl puk za berounskou branku a z jeho perfektní nahrávky se trefil z voleje Roman Vondráček - 1:3. Medvědi dělali co mohli. Bojovností často nutili soupeře k chybám, jenže Východočeši už žádné další komplikace nepřipustili a zaslouženě si odvezli od Berounky všechny tři body,