so 19.12.2009 | Martin Voltr

Třetí třetina rozhodla o prohře Hradce v Berouně

Ke druhému zápasu nadstavbové části první ligy zajížděli hradečtí hokejisté do Berouna, kde se představili již podruhé v prosinci. A dlouho to vypadalo, že by tentokrát mohli být úspěšní. Ve čtvrté minutě je totiž ve vlastním oslabení poslal do vedení kapitán Jaroslav Roubík a Východočeši drželi těsné vedení až do 33. minuty, kdy srovnal stav Richard Diviš. Třetí třetina pak jasně rozhodla o konečném úspěchu domácích, kteří dalšími čtyřmi góly dokonali obrat v zápase. Na výhře Berouna se třemi body podílel muž zápasu Richard Diviš. Hradec Králové tak na vítězství čeká už tři utkání.

Vstup do utkání se lépe povedl hostujícím svěřencům Jiřího Mičky. V konci třetí minuty si velký tlak vytvořila formace Martina Koudelky, ale domácí brankář Cikánek vše zvládl, i když s notnou dávkou potřebného štěstí. Ve čtvrté minutě dostal Beroun příležitost početní převahy, kdy byl po faulu Bergera vyloučen Křetínský, který s dlouho divil, když si pro něj přijel čárový rozhodčí. Beroun však začal přesilovou hru fatálním selháním obránců, kteří nastřelili nohy kapitána Východočechů Jaroslava Roubíka a ten si se samostatným únikem věděl rady - 0:1. Byl to opět hostující kapitán kdo mohl poslat svůj tým do dvoubrankového vedení, ale jeho nadějně vypadající pokus obětavě zablokoval domácí obránce Braniš. Stejný hráč pak dal Východočechům první přesilovou hru a Cikánek se měl co ohánět. Střela Jaroslava Roubíka jen těsně minula tři tyčky domácí branky a v závěru početní převahy vyzkoušel pozornost Cikánka pěknou střelou Březina. V úvodní třetině byl Hradec aktivnější. Dobře bruslil a nápadité kombinace dostávali domácí obranu do velkých potíží. Cikánek však zlikvidoval všechny střelecké pokusy hostů, včetně velké šance Jana Hrušky v závěru třetiny. PO dvaceti minutách tak vedl Hradec 1:0.

Úvod druhé třetiny se nesl v duchu prvního dějství. Hradec se nadále aktivně tlačil do koncovky a zejména řada vedená kapitáne Roubíkem vládla ledové ploše. Bohužel pro Východočechy nepodařilo se jim vstřelit druhou branku a jak další vývoj utkání naznačil, byl to ten rozhodující fakt. V polovině utkání byl vyloučen při své prvoligové premiéře zkušený obránce Kolína Karel Nedbal. Na adresu tohoto obránce nutno poznamenat, že svou roli zvládl na 100% procent a některým mladším kolegům z hradecké obrany dal velký důvod k zamyšlení se. Při této přesilové hře se z gólu málem radoval Petr Šinágl, ale kotouč se mu nepodařilo dostat do odkryté klece Filipa Luňáka. Co se Medvědům nepodařilo v této početní výhodě, podařilo se jim při vyloučení Václava Lesáka. Vyrovnávací branka domácího týmu byla pro Východočechy hodně nešťastná, jelikož nahození Richarda Diviše si jeden z bránících hráčů kopl mezi nohy Filipa Luňáka a do vlastní branky - 1:1. Tento nešťastný moment naprosto otočil utkání a hrál pouze domácí Beroun. Filip Luňák byl po zbytek druhé třetiny pod permanentním tlakem Medvědů, ale šance Novotného, Tůmy a Švagrovského pochytal. Po druhé třetiny bylo skóre utkání vyrovnané 1:1.

V začátku třetí třetiny dostal Hradec výhodu přesilové hry a v ní nebezpečně střílel na modré čáře se velice dobře orientující Karel Nedbal, ale Cikánek byl na místě. Ve 45.minutě se do šance dostal kapitán Roubík, ale tentokrát jej Cikánek vychytal. Následně se potvrdilo otřepané nedáš dostaneš. Při zmatku před brankou Filipa Luňáka se nejlépe zorientoval David Růžička a pohodlně dopravil kotouč do hostující branky - 2:1. Hned po vedoucí brance mohl Beroun přidat třetí branku, ale střela jednoho z domácích útočníků skončila na tyčce branky Filipa Luňáka. Na konci 49.minuty byl vyloučen Karel Nedbal a domácí Beroun svou přesilovou hru využil. Ladislav Vlček využil pěkné přihrávky Davida Švagrovského a bylo to 3:1. Po této brance Hradec definitivně odpadl, snad pouze kapitán Roubík se neustále snažil udělat něco s vývojem utkání, ale v této snaze zůstával hodně osamocen. V 54.minutě se opět rozsvítilo světlo za branku Filipa Luňáka. Vlček našel u tyčky ideálně postaveného Richarda Diviše a ten bez potíží zavěsil - 4:1. Po této brance mohl Hradec korigovat, ale velkou šanci neproměnil Jaromír Florian. V závěrečné minutě přidal pátou branku domácí Robin Malý – 5:1. Výsledek 5:1 je pro svěřence Jiřího Mičky krutý, utkání rozhodně nevypadlo tak, jak by mohl výsledek naznačovat. Hradečtí mohou litovat neproměněných šancí při vedení 1:0, tam se celé utkání lámalo.