so 4.10.2014 | Daniel Horažďovský, Martin Voltr

Třetí úspěch v řadě. Starší dorostenci přehráli poslední Písek 4:1

Hlavně nepodcenit soupeře – takový byl úkol starších dorostenců v dalším extraligovém kole na ledě Písku, který se letos zatím hodně trápí. Hradečtí svou roli zvládli, za vítězstvím vykročili hned dvěma slepenými brankami v první části. Jihočeši se sice ještě dostali na dostřel, ale další dvě trefy zajistily lví partě už sedmé vítězství z deseti zápasů. Pořád je hodně co zlepšovat, ale takhle by to šlo! Teď je na řadě odvetné derby s Pardubicemi...

První třetina nabídla vesměs vyrovnaný hokej spolu s okamžiky hradeckého tlaku. Ten díky krátkému půlminutovému rozmezí, kdy vstřelili branky Tomáš Zahradník a Dominik Matouš, odskočil na rozdíl dvou branek. Písek si také vytvořil pár slibných pozic ke vstřelení gólu, ale ani jednu z nich nevyužil.

Po přestávce se hrál jednostranný hokej, Hradec vyvíjel stále větší tlak na píseckou branku. V polovině třetiny se hosté domáhali vstřelené branky, která se řadila mezi vysoce sporné. Hlavní sudí po poradě s čárovými rozpažil. Od tohoto momentu se do hry dostával více i Písek. Hrálo se nahoru – dolů a hokej nabral velmi vysoké tempo. Hradec ale na ledě vládl díky svým nacvičeným kombinacím.

Ve třetí třetině ještě přišla nečekaná zápletka. Leoš Javůrek snížil a utkání dostalo nový náboj. Hradec však znovu odskočil v přesilové hře pěti proti třem, o trefu se postaral Tomáš Zahradník. Poslední gól utkání, čtvrtý z hradecké strany, vstřelil Dominik Matouš, který tak rozhodl o konečné podobě skóre - 1:4.