čt 14.9.2023 | Jakub Houžvička, Šimon Zemánek

Tři body a čisté konto! Junioři porazili Spartu pošesté v řadě

Svěřenci Martina Vágnera, posilněni obratem proti Plzni, se do vedení v hlavním městě dostali ve 23. minutě po přesilovkovém zářezu Matěje Beneše, který skvěle připravil Štěpán Černý. Šance byly k vidění na obou stranách, avšak další branka už v duelu ani při risku domácích v šesti nepadla, a tak si Mountfield odvezl všechny body po hubené výhře 1:0. Prvním čistým kontem v dresu Východočechů se blýskl Filip Tuček.

První výraznější příležitost utkání si vytvořili Sparťané, na Filipa Tučka zcela osamocen zamířil Jan Krupička, brankář Mountfieldu se proti jeho bekhendové kličce zaskvěl. O přibližně minutu později se mohl prosadit rovněž Jakub Žmola, v rámci prostoru v levém kruhu se odhodlal k přízemní střele z otočky, která orazítkovala pravou tyčku hostující branky.

Následně se ke slovu dostali rovněž Hradečtí, po pokusu Ondřeje Zámečníka z prostoru pravého kruhu se kotouč ocitl volně kousek od levé tyčky branky, nikdo z hostů se však k možné dorážce nedostal. Ještě nadějněji se jevila akce, v rámci které Matěj Novotný křižnou přihrávkou z levého křídla ke skórování vyzval před branku najíždějícího Petra Hrdličku, skvělý přesun ale předvedl Michal Kalista a připsal si fantastický zákrok lapačkou.

V úvodu druhé třetiny jsme se dočkali prvního gólu v zápase, po trestu pro sparťanskou hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě hosté bleskově využili jim nabídnutou přesilovou hru, když po vyhraném vhazování Štěpán Černý z vrcholu levého kruhu nalezl křižným pasem k zadní tyčce mířícího Matěje Beneše, který se v následném zakončení nezmýlil.

Reakci mohl za Pražany přinést Ondřej Culek, individuálním průnikem se dopracoval zpoza vlastní branky až před tu soupeřovu, takřka ideální akci však chybělo pořádné zakončení. Slabší chvilku si v závěru druhé části naopak vybral brankář Kalista, když velmi nejistě vyrazil projektil Petra Fialy a kotouč málem zaplachtil za jeho záda.

V úvodu třetí části sahal po vyrovnání Jakub Červenka, když se s kotoučem na holi objevil před soupeřovým brankovištěm, s pohotovým Tučkem si ovšem v zakončení nevěděl rady. Na druhé straně hned několikrát z bezprostřední blízkosti zakončoval kapitán hostů Marek Matašovský, úřadovat tak musel Kalistův pravý beton. Právě východočeský forvard se následně dostal ještě do samostatného úniku, jeho střelu z prostoru levého kruhu skvělým zákrokem zlikvidoval fantom v domácí svatyni.

V úplném závěru ještě hned dvě šance na vyrovnání obdržel Marek Daníček, nejprve se individuální akcí propracoval až před Tučka, kde však ztratil rovnováhu a nebyl tak schopen zakončit, následně si i přes dostatek času a prostoru na brankáře hostů nepřišel střelou z levého kruhu. Sparťanům nepomohla ani následná hra v šesti a museli se tak smířit s porážkou nejtěsnějším možným rozdílem, zatímco Lvi si odvezli tři body a zapsali tak šestou výhru ve vzájemných utkáních v řadě.