čt 8.9.2022 | Petr Koval

Tři branky ve druhé třetině rozhodly! Lvi porazili Grenoble 3:2

Mountfield po pěti dnech opět změřil síly s francouzským Grenoblem a i před domácí návštěvou byl úspěšnější. Vstup do utkání nebyl ze strany Hradce ideální a po první periodě prohrával. Klíčový moment ale nastal ve druhé třetině, kdy Lvi vsítili tři branky a i díky dvěma gólům Radovana Pavlíka porazil Grenoble 3:2.

Oproti předchozímu utkání ve Francii udělal realizační tým řadu změn. V brance nastoupil Jan Růžička. Do obranných řad se na místo Rivera Rymshy zařadil Richard Nedomlel, v útočných letkách zase absentovali Jordann Perret s Markem Zacharem. Soupisku naopak doplnili forvardi Christophe Lalancette a Kelly Klíma.

Champagne v přesilovce vystřelil Grenoblu vedení

Francouzský celek z podhůří Alp přijel do královské metropole s motivací získat první body do tabulky Champions Hockey League. Hned v úvodu diváci v ČPP Aréně sledovali ostré hity na obou stranách. Nejprve schytal ostrou ránu Gaspar. Ale na druhé straně oplatil hit na spoluhráče Nedomlel. Pak už se činili také útočníci. Odražený projektil od zadního hrazení dojel Treille, Růžička však byl u své levé tyče pozorný.

Poté poprvé zahrozili také domácí. Jankovo nahození od modré čáry tečoval Radovan Pavlík. Štěpánek nicméně ukázal dobrý postřeh a zakročil betonem. V 7. minutě otevřel skóre přesilovkovou trefou Joel Champagne. Zkušený kapitán dostal kotouč na pravý kruh. Růžička neměl ideální postavení, čehož kanadský forvard využil ranou na vzdálenější tyč.

Hradec působil ve druhé části periody jako aktivnější celek. V dobré šanci byl po důrazu na brankovišti Lalancette. Gólmanovi se 177 extraligovým starty však pomohla branková konstrukce. Rodák ze Vsetína byl pozorný i v druhé početní výhodě Mountfieldu. Lev pálil z levého kruhu, ale Štěpánek předvedl parádní semafor.

Hradec třemi góly obrátil skóre

Do druhého dějství si Hradečtí přenesli 89 vteřin trvající přesilovou hru. Ta černočerveným pomohla k úvodnímu tlaku, z čehož nakonec pramenila branka. Ve 23. minutě tak stadionem mohla poprvé zaznít Sweet Caroline. Radovan Pavlík využil zaváhání obrany a tváří v tvář brankáři zakončil bekhendovou kličku přesně mezi betony – 1:1.

Hradec byl nadále aktivnějším týmem, ale v rozhodujících fázích často chyběla přesnost. Grenoble si nedokázal vytvořit soustavnější tlak a hrozil spíše z protiútoků. To ukázal i Douay. Útočník, jenž prožil takřka celý hokejový život ve Švýcarsku ujel sám na Růžičku. Ten ho ale dobře vybruslil a zasáhl proti střele z ostrého úhlu. Jeho spoluhráči se pak v útoku činili. Štěpánek měl po střele Olivera Okuliara zakrytý výhled a rána mu prosvištěla nad pravým ramenem – 2:1.

Pro hradecké barvy bylo ještě veseleji. O šestatřicet vteřin později totiž zvýšil náskok Lvů Radovan Pavlík. Dvougólový střelec si šikovně obhodil obránce a i ve druhém souboji sám proti brankáři uspěl, když zamířil nad vyrážečku – 3:1. Souběžně s gólovou trefou ale nešťastně atakoval Štěpánka. Ten ale po krátkém ošetření pokračoval ve hře. Tři minuty před koncem podržel svůj tým Růžička, jenž na brankovišti výborně zakročil proti Hardymu.

Lvi dokráčeli pro tři body

V úvodu třetího dějství zahrozilo duo Cingel–Lev. Druhý jmenovaný po kombinaci nahrnul kotouč na Štěpánka, ten ale zasáhl lapačkou. Pak ale zaúřadovala přesilovka Francouzů. Nejprve Růžička nadvakrát vychytal střelce úvodní branky Champagne. Na pohlednou akci Nicolase Deschampse už však nedosáhl. Útočník se třemi starty v dresu Washingtonu nabruslil do oblasti slotu a ranou nad lapačku nedal gólmanovi šanci – 3:2.

Tým, jenž vychoval krom vítěze Stanley Cupu Cristobala Hueta také Jordana Perreta, převzal iniciativu. Šanci Aubina musel hasit Růžička. Šikovný útočník najel podél hrazení až na levý kruh, odkud zkoušel zaskočit brankáře ranou na vzdálenější tyč. Růžička však vytáhl efektivní zákrok lapačkou. V dobré šanci na druhé straně se ocitl Smoleňák. Ten ale po přihrávce Lva nezamířil přesně.

V 55.minutě už domácí kotel zvedal ruce. Kalinova střela z kruhu se otřela o Štěpánkovu lapačku. Kotouč putoval za brankářova záda, ale na poslední chvíli svého spoluhráče zastoupil Hardy, jenž uhasil nebezpečnou akci. V závěru to hosté zkoušeli se šesti muži v poli. Dvaapadesát vteřin před koncem byla navíc výhoda umocněna hradeckým vyloučením. Růžička spolu s obranou čtveřicí ale ustál závěrečný nápor a pomohl k vítězství 3:2.