čt 24.2.2022 | Tomáš Kalas

Tři využité přesilovky poslaly juniory na druhé místo ve skupině!

Důležitý souboj s Třincem hradečtí junioři zvládli! Na vedení z 15. minuty sice Oceláři odpověděli na startu druhé třetiny dvěma slepenými góly, ještě v téže třetině však srovnal Jakub Naar. Odpor houževnatého soupeře zlomili Lvi ve třetí třetině, kde využili dvě přesilové hry a i díky dvěma brankám Lukáše Pajera poskočili na druhé místo v tabulce, právě na úkor Slezanů!

Atraktivní první třetina dostala Hradec do vedení

Touhu oplatit Třinci porážku z prvního kola skupinového duelu měli hradečtí junioři a od první minuty oproti svému soupeři působili živějším dojmem. Už po 58 sekundách se dostal do velké příležitosti Michal Beneš, který však volný na zadní tyči v těžké pozici kotouč za záda Švančary nezasunul. Brankář Ocelářů byl ústřední postavou i dalších momentů hry, v šesté minutě například nepovolil Michalu Benešovi dostat zblízka kotouč za jeho záda. Hosté byli paradoxně blízko gólu ve vlastním oslabení, když po zaváhání hradecké obrany jel sám na branku Ramik, to zase podržel Východočechy Tomáš Sajdl.

Dá se říci, že oba gólmani byli během úvodních dvaceti minut klíčovými postavami svých celků. Švančara ve 13. minutě sebral téměř jistou branku Havlíčkovi vykopnutím betonu, hned v následném střídání pak Sajdl nepovolil Jobánkovi v úniku dotáhnout slavnou Forsbergovu kličku do konce. Bezbrankový stav se tak v svižné hokejové podívané povedlo prolomit domácím v čase 14:16. Pavel Šimek vybojoval kotouč ve středním pásmu, natlačil se před obránce a Švančaru se štěstím prostřelil mezi betony.

Domácí během tří minut ztratili vedení, přesto ale dokázali srovnat

Start druhé třetiny se ale výrazně lépe povedl Ocelářům. Ti srovnali už po 37 sekundách druhé třetiny, když se Richard Pětník dostal po přihrávce Ramika jako první na puk před brankou a propálil mezi rukou a tělem Sajdla. Na hostující střídačce bylo posléze veselo jenom o necelé dvě minuty později. Oskar Haas se na pravém kruhu po vpádu do útočného pásma rozhodl pro střelu na vzdálenější tyč, která domácímu brankáři prolétla přesně nad ramenem. Lvi byli rozhozeni a na jejich branku se valil jeden útok za druhým, Chovaniak však z druhé vlny netrefil ani branku a unikajícího Ullrycha fauloval Šedivý.

Svěřenci trenéra Janouška se osmělili až v druhé půlce třetiny. Šedivého v oslabení ale z brejku vychytal Švančara, načež jenom o dvě a půl minuty později nepropálil třineckého brankáře ani Idžan z mezikruží. Přesto se domácí ale srovnání dočkali, zatímco třinecký Matěj trávil poslední dvě minuty třetiny na trestné. Jakub Naar se protlačil jakožto obránce překvapivě až před hostující branku a přesouvajícího se Švančaru překonal na bližší tyči – 2:2.

Druhý obrat v zápase, přesilovky dostaly Hradec na koně

Stejně jako ve druhé třetině, i v té třetí padl brzký gól, avšak na straně Hradce. Třinečtí hráči ztratili puk ve středním pásmu a Idžan nahrál do otevřeného prostoru na střed Lukáši Pajerovi, který nabral velkou rychlost a Švančaru překonal střelou nad lapačku, čímž poslal Hradec do opětovného vedení. Ocelářům v nejklíčovější momenty zápasu nepomáhala častá vyloučení, po Hrůzkově podražení to již bylo ve 46. minutě o branky dvě. Lukáš Pajer byl na modré připraven střílet, a když dostal kotouč, z první propálil třineckého gólmana. A tak ani nemuselo Daniela Šedivého příliš mrzet, že nevyužil předtím velkou šanci v podobě dorážky do prázdné klece.

Domácím v cestě za třemi body zatrnulo v momentě, kdy v polovině 50. minuty Michal Beneš narazil na mantinel hlavou napřed Marcinka. Ačkoliv byl ve hře i pětiminutový trest, rozhodčí udělili pouze dvě minuty za vražení na hrazení, Hradeckým se podařilo oslabení odbránit a v přesilové hře po vyloučení Wardase definitivně rozhodnout. Třetí přesilovku v duelu trvalo využít jenom šest sekund, Jakub Naar skóroval podruhé v duelu, tentokrát střelou od modré a rozhodl o tom, že Lvi jdou na druhé místo skupiny, neboť porazili Třinec 5:2!