so 20.11.2021 | Jan Brůna

Týden za šest bodů. Junioři v napínavém mači skolili Motor

Ze třech domácích zápasů dvě výhry. Taková je bilance juniorů Mountfieldu HK za tento týden. Po prohře se Zlínem a vítězství nad Salcburkem si totiž mladí Lvi poradili s Motorem, který porazili po napínavém průběhu. Domácí dokázali otočit skóre, a i když se v závěru trochu strachovali o výsledek, nakonec dokráčeli k výhře 5:3.

Domácí převahu gólově nepotvrdili

Mountfield měl podobně jako v pátečním zápase proti Salcburku lepší nástup do utkání než soupeř a dlouho držel hosty v jejich obranném pásmu. Téměř tři minuty se hrálo bez přerušení, což změnilo až zakázané uvolnění Motoru. Po něm musel kvůli závažnějšímu problému s výstrojí střídat brankář Dominik Ludvík. Na minutu ho tak nahradil Jakub Karbulka, poté se ale jednička Budějovic mezi tři tyče vrátila. Hradec mezitím pokračoval v obléhání soupeřovy klece, před níž se dlouho držel díky dobré kombinaci.

Průběh hry často brzdily icingy a v polovině úvodní části se Jihočeši konečně osmělili a na delší dobu nakoukli dopředu. Po zdržování na vhazování se však nechali zbytečně vyloučit, první přesilovku mače si ale svěřenci Jiřího Janouška za rámeček nedají. To je ale neodradilo a navázali na předchozí dominanci. Na konci třetiny to ovšem byli hosté, kteří se mohli dostat do vedení, z velké šance před bránou však přestřelili.

Hradečtí v prostřední periodě otočili skóre

Druhá dvacetiminutovka začala tak, jak si to na domácí straně nikdo nepřál. Hned po půl minutě totiž prošlo nahození Jiřího Remty od modré čáry až do dolní poloviny branky – 0:1. Východočeši na to mohli reagovat, když dostali k dispozici přesilovku, a i po ní byli aktivnějším celkem. Hra se následně vyrovnala, ale oba tábory kupily řadu nepřesností, což kazilo jinak velmi dobré tempo.

Hosté ovšem následně převzali iniciativu, a i přes občasné závary Mountfieldu byli lepším mužstvem. To však netrvalo dlouho, když Marek Pelda dobře nahodil puk ze strany a před kasou změnil směr jeho letu Michal Beneš – 1:1. Už to vypadalo, že lepší závěr druhého dějství budou mít Budějovice, Lvi ale ke konci hráli přesilovku. V té nejprve z dálky trefil tyč Kryštof Lang a po něm nahodil kotouč od modré Tomáš Perička, který už se na listinu střelců zapsal a otočil skóre na 2:1.

Lvi i přes napínavý závěr vedení nepustili

Poslední třetinu otevřela přesilová hra hostí, v níž se toho ale moc neudálo. Naopak na druhé straně zaúřadoval Lukáš Pajer, který obdržel puk u modré čáry, udělal kličku gólmanovi a z úhlu přesně zakončil – 3:1. Budějovice ovšem rázem převzaly otěže mače a najednou byly aktivnějším účastníkem zápasu. To potvrdil také únik Filipa Petráska, jenž se při hře 4 na 4 trefil ideálně nad beton Tomáše Sajdla – 3:2.

To sice nebyla poslední branka Jihočechů, utkání už však bylo výhradně v rukou domácích. Lukáš Pajer vymýšlel s kotoučem v útočném pásmu, a když se mu nikdo nenabídl, vzal zakončení na sebe a po nečekané střele zaznamenal svůj druhý gól sobotního odpoledne – 4:2. Motor ještě zabral a po své aktivitě si gól zasloužil. Postaral se o něj Alexandr Remeš, který si najel před Sajdla a poslal mu puk mezi betony – 4:3. Závěr duelu působil vyrovnaně, a jelikož hosté potřebovali branku, odvolali Ludvíka. Záměr jim ale nevyšel; do prázdné klece se po nesobecké nahrávce Pajera trefil Matyáš Budina a stanovil skóre na konečných 5:3.