út 17.11.2015 | Lukáš Štěrovský

Úctyhodným obratem v Liberci mladší dorost potvrdil pozici lídra

Svěřenci trenéra Karla Soudka se v Liberci utkali s tamními Tygry o první místo skupiny Střed. Severočeši, jenž na Hradec ztráceli jen tři body, se v zápase rychle dostali do vedení 2:0. Jenže Mountfield postupně skóre čtyřmi trefami obrátil a nakonec zvítězil 4:2. Tím rozhodl o svém prvenství v úvodní části soutěže, do jejíhož konce chybí poslední duel. Dvěma brankami se zaskvěl Dominik Šedivý, po jednom gólu si připsali oba Sílové – Matěj i Vojtěch.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Utkání mělo velmi dobrou úroveň. Nevstoupili jsme do něj úplně dobře, po dvanácti minutách jsme prohrávali 0:2, nějak jsme doklepali první třetinu. O přestávce jsme hráče upozornili na věci, které se nám nelíbily – zaostávali jsme ve hře do těla, soupeř byl důraznější a v tom jsme ztráceli. Druhou třetinu jsme odehráli velmi dobře, naše hra se zvedla. Myslím, že jsme ve druhé části byli lepší než soupeř, měli jsme několik samostatných nájezdů, ale neproměnili je. I třetí třetina vyzněla v náš prospěch a dá se říct, že i v ní jsme byli lepší. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, a tím jsme zlomili utkání na naši stranu.