čt 12.10.2023 | Šimon Zemánek

Úspěšný obrat! Juniorka zdolala Liberec v prodloužení 3:2

Východočeši se po dvou prohrách opět vrátili na vítěznou vlnu. Skóre brzy otevřel Petr Hrdlička, Liberec ale dvěma zásahy v řadě šel do vedení. Za Lvy záhy odpověděl Michal Beneš a na další gól se poté čekalo přes 23 minut, jenže nakonec sudí branku Matěje Beneše kvůli vysoké holi neuznali. A tak se rozhodlo až v nastavení, kdy bonusový bod domácím po pobídce od Štěpána Černého vystřelil Michal Beneš. Hradec tak zvítězil 3:2 po prodloužení.

Úvod třetího vzájemného klání obou soupeřů v aktuálním ročníku nabídl hromadu nepřesností. Záhy už se ale vyskytla první možnost mače, v níž se při početní nevýhodě, po vyslání od svého bratra Matěje, ocitl Michal Beneš, na Vojtěcha Hambálka však v brejku kvůli faulu nevyzrál. Vzápětí se z čistého nebe zrodila úvodní trefa duelu, z vrcholu pravého kruhu nepříliš razantně vypálil Petr Hrdlička a jeho projektil překvapivě zaplachtil až ke vzdálenější tyči – 1:0. Domácí forvard si tak svůj patnáctý duel tohoto ročníku osladil premiérovou trefou.

„Jsem rád, že to tam padlo, štěstíčko se přiklonilo na moji stranu. Úplně jsem ale nečekal, že zrovna tahle střela skončí gólem,“ usmívá se autor vedoucí branky. Oba celky byly po většinu mače velmi znatelně závislé na svých prvních útocích. Jakékoliv výraznější ofenzivní nebezpečí obstarala buď zahajovací formace Lvů složená z bratří Benešových doplněná čerstvým nejmladším střelcem v historii české nejvyšší ligy – Adamem Novotným, nebo elitní letka hostí, mimo jiné čítající i nejproduktivnějšího hráče soutěže – Lukáše Plose (13+7).

„Na Lukáše Plose jsme se připravili, dávali jsme si na něj pozor, v přesilovkách jsme ho dobře hlídali,“ pochvaluje si Petr Hrdlička. Tým zpod Bílé věže však v oslabení na chvíli zapomněl na jeho parťáky z první brázdy, razantní střelou do šibenice ze slotu totiž po přihrávce Radima Handla vyrovnal Mikuláš Jenčovský – 1:1.

Druhé dějství bylo ve znamení faulů, celkem jich nabídlo hned šest. Při přesilovce po jednom z nich Filip Tuček v domácí brance nejprve betonem zastavil pokus Radima Handla, vzápětí už ale nestačil na úderný švih z kruhu v podání Davida Rozsívala. Svěřenci Martina Vágnera však nezůstali pozadu, za dvě minuty totiž i oni využili početní výhodu. Michal Beneš si na kruhu přichystal své zakončení a skrytým projektilem k tyči odpověděl – 2:2.

Východočeši mohli na sklonku periody jít dokonce do vedení, jenže v početní převaze pěti proti třem dlouhé 46 sekund nenašli recept na maskovaného muže s nejlepší úspěšností zásahů podpořeného nejméně inkasující defenzivou druhého celku západní skupiny. „Přesilovky nám obecně v této sezoně moc nejdou. Musíme je ještě potrénovat, více v nich střílet a začít je pravidelně využívat,“ ví hráč ročníku 2004.

Ve finální dvacetiminutovce obě mužstva chtěla překlopit výsledek duelu na svou stranu, a jak domácí, tak hosté k tomu neměli daleko. Filip Tuček i Vojtěch Hambálek však všem nájezdníkům soka dlouho odolávali a drželi své mančafty ve hře. V 56. minutě se sice už Hradečtí radovali, zásah Matěje Beneše však byl odvolán kvůli vysoké holi, vítěze mače tak muselo určit až nastavení. Hned v jeho úvodním střídání, po signálu, vyslal Štěpán Černý dlouhý pas na rozjetého Michala Beneše, kterému se únik i celý souboj podařilo úspěšně zakončit střelou po zemi mezi betony Hambálka – 3:2.

„Utkání hodnotím kladně, už od první třetiny jsme hráli dobře, tak jak jsme si představovali. Chtěli jsme tři body, to se nakonec nepovedlo, ale výhru v prodloužení taky bereme,“ hlásí forvard s číslem 21. Mountfield čeká další duel už tuto sobotu, střetnou se s lídrem jejich grupy –⁠ Mladou Boleslaví. „Naším cílem je znovu hrát týmově a ideálně si odtud přivést tři body,“ uzavírá Petr Hrdlička.