ne 25.9.2011 | Lukáš Souček

Utkání jako na houpačce, junioři porazili Jindřichův Hradec

Junioři se po zvládnutém utkání v Mělníce přesunuli v neděli do Jindřichova Hradce, kde svedli další bitvu o dva ligové body. Utkání vypadalo po prvních deseti minutách jednoduše, když Východočeši vedli už 3:0. Jenže domácí dokázali tento výsledek vyrovnat a zbraně nesložili ani za stavu 3:6. Svěřenci trenérů Říhy a Vybírala přidali uklidňující branku na konečných 7:5 až v poslední minutě utkání. Gólově bohaté utkání nakonec Hradec Králové zvládl a do tabulky si připisuje druhé vítězství.

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové):
Prvních deset minut zápasu bylo podle našich představ. Ze začátku se nám dařilo zakončení a během chvíle jsme se třikrát prosadili. Pak jsme nepochopitelně polevili v koncentraci. Výsledkem bylo zbytečné vyloučení a inkasovaný gól. Druhou třetinu jsme zahájili opět tlakem, ale paradoxně jsme dva góly inkasovali. Naštěstí se nám podařilo zbytek třetiny efektivně dohrát, odskočili jsme znovu na rozdíl třech branek. Ve třetí třetině jsme nehráli to, co jsme si představovali a z toho plynula zbytečná vyloučení a zbytečné šance soupeře. Naštěstí jsme se ubránili a v závěru při oslabení přidali rozhodující gól. Určitě to nebyl výkon, jaký bych si představoval. Nicméně máme dva body a ty jsou pro nás důležité. Je to pro nás ponaučení do dalších zápasů.