st 17.11.2004 | Daniel Višňák

Utkání s Pískem hradečtí zvládli, vyhráli 6:4

Důležitý zápas sehráli Energetici ve středu na domácím ledě s Pískem. Hradec čtyři utkání v řadě naplno nebodoval, jihočeši se naopak v posledním zápasech výsledkově zvedali. Samotné utkání drželi Energetici pevně ve své moci, ve druhé třetině vedli dokonce už 5:1, ale branky Hájka a Nouzy zápas ještě zdramatizovaly, to se nelíbilo Petru Suchému (na snímku), který druhou brankou v utkání vrátil hradeckým klid na jejich hole a i vedení 6:3. Výsledku dal konečnou podobu v závěrečné třetině písecký Zika, který upravil ze sóla na 6:4.

V první třetině viděli diváci dvě branky a obě v síti píseckého brankáře Masalskise. Poprvé lovil puk ze své branky lotyšský reprezentační gólman ve 3. minutě, když Hradec využil bleskově svou první přesilovou hru, po přihrávce Jaroslava Roubíka propálil Masalskise přesnou střelou kapitán Energetiků Stanislav Mečiar. Domácí svůj náskok zvýšili v 11. minutě, to se po krásném pasu Tomáše Martince prosadil Roman Červenka. Energetici mohli zvýšit své vedení v samém závěru třetiny, ale ani speciální přesilovkové komando za Masalskisem potřetí síť nerozvlnilo, písecký brankář měl v této fázi utkání „více štěstí než rozumu“.

V prostřední části hry padlo dohromady sedm branek, čtyři z holí domácích, třikrát překonali hradeckého brankáře Alexandra Hyláka hosté. Písek nejprve snížil ve 24. minutě tečí Václava Kašpara na 2:1. Radost hostů trvala ale pouhou půl minutu, než zvýšil na 3:1 pro domácí Patrik Fořt. Energetici přidali do 29. minuty ještě dvě branky a utkání se zdálo být rozhodnuté, protože nikdo asi nečekal, že by se jihočeši po gólech Patrika Becka a obránce Petra Suchého zmohli na vážnější odpor. Opak byl však pravdou, dva rychlé góly soupeře vlily Písku do žil novou krev a ve 36. minutě domácí vedli už pouze 5:3. Hradeckého brankáře nejprve překonal přesnou střelou pod horní tyčku Miroslav Hájek a po něm přidal i třetí gól jihočeského týmu Tomáš Nouza. Klid na hradecké hole vrátil až v závěru druhé dvacetiminutovky druhou trefou v zápase zkušený obránce Petr Suchý.

V závěrečných dvaceti minutách si domácí drželi tříbrankové vedení, to se sice podařilo Písku ještě v 55. minutě stáhnout na rozdíl dvou branek, když ve vlastním oslabení snížil ze sóla Lukáš Zika, ale další zápletku už Energetici nedovolili a důležité utkání s Pískem, které měli po celou jeho dobu pod kontrolou, vyhráli 6:4.

Ladislav Kolda (trenér Hradce Králové)
"Utkání jsme měli dvakrát dobře rozehrané a zbytečně jsme si to komplikovali, i když jsme stále vedli o tři branky, poté o dva. Písek hrál důrazný hokej, nepříjemný, plný hákování a tvrdé hry a rozhodčí tomu také si myslím trošku podlehl, my pak byli zbytečně nervózní a hra působila místy rozhádaně. Za stavu 5:1 jsme měli zápas dovést do konce zkušeněji, ale i tak jsem velmi šťastný za tuto důležitou výhru a hráčům bych chtěl za výkon poděkovat. V sobotu nás čeká další důležitý zápas v Ml.Boleslavi a něho se chceme co nejlépe připravit."

Milan Mazanec(trenér Písku)
"Soupeři bych chtěl pogratulovat k vítězství. První dvě branky, které nás totálně demoralizovali na začátku Hradci rozhodčí úplně daroval. Domácí jsou ale zkušeným týmem a my jsme v této družince čtrnácti hráčů nedokázali už zápas otočit jako se nám to podařilo v některých minulých utkáních, ale věřím, že si to schováváme na jiné zápasy."