čt 28.7.2022 | Eva Šafranková

Úvod do přípravy jako hrom! Dorost sestřelil Spartu 10:0

Lepší vstup do přípravy na nový ročník si hradečtí dorostenci nemohli přát. Na domácím ledě přivítali pražskou Spartu – finalistu loňské sezony. Lvi skvěle nastoupili, hostům nedali mnoho šancí, a už během první třetiny se dočkali pěti gólů. Pražané se následně zvedli, jenže všechny puky pochytali hradečtí gólmani. A když bylo potřeba, pomohla jim tyč. To na druhé straně byli střelci při chuti a postupně navyšovali skóre až na konečných 10:0!

Úvodní minuty přípravy z říše snů

Hned po úvodním buly se dostal hradecký tým do útočného pásma a Jakub Jón z dorážky vstřelil první branku. Na další gólovou střelu nemusel Mountfield HK dlouho čekat, protože ve 2. minutě využil Martin Jedlička přesilovku a bylo to 2:0. Více ze hry měli i nadále domácí, a to se projevilo také na skóre.

O další gól Hradce se postaral ve 4. minutě Marek Daníček a o tři minuty později ještě Jaroslav Bolehovský, který propálil sparťanského brankáře Koglera. V čase 7:07 to tak bylo 4:0 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Následně se Sparta díky přesilovým hrám dostala více do hry, avšak žádnou z nich nedokázala využít. Lvi však neměli pořád dost. Pátý gól týmu a zároveň svůj druhý vstřelil Martin Jedlička, když obdržel nahrávku od Filipa Ondruše do předbrankového prostoru.

Sparta se zvedla, na Hradec to přesto nestačilo

Na začátku druhé třetiny Bolehovský vyslal střelu na Koglera, ale ten ji dokázal svým betonem zastavit. O pár minut později byla k vidění šance na druhé straně, kdy sparťanký útočník Jakab nastřelil tyčku. V polovině utkání se protočili gólmani, do hry se tak dostali domácí Petřík i hostující Tvrzník. A nutno říct, že více práce po svém předchůdci zdědil sparťanský maskovaný muž.

To i přesto, že ve zbytku druhé dvacetiminutovky byla hra poměrně vyrovnaná, k vidění byly šance i vyloučení na obou stranách. Početní výhodu dokázal využít pouze Mountfield HK, a to ve 34. minutě, ve které Adam Novotný poslal puk k bližší tyči a zvýšil náskok svého týmu na 6:0.

Deset!

Přesilovou hru, která začala už na konci druhé třetiny, Hradec sice nevyužil, avšak krátce po ní padl sedmý gól. Z mezikruží, odkud pálil přesně Tobiáš Vítek. Sparta měla několik příležitostí díky dvěma početním výhodám, ale hradecký gólman Petřík dokázal podržet svůj tým vždy, když to bylo třeba. Zato Východočeši se dočkali ještě dalších tří gólů, které vstřelili během 5 minut.

V 51. minutě měl Adam Novotný během pár vteřin dvě šance a ta druhá byla gólová – šlo o pohotovou dorážku na 8:0. Následovala přesná rána kapitána Filipa Samka, který vystřelil na brankáře a ten nechal mezírku mezi svými betony, kudy mohl projít puk. O definitivní tečku za utkáním se postaral Marek Daníček, jenž od modré čáry trefil přesně pravou šibenici a uzavřel tak na konečných 10:0!